додому Бердичів Освітяни Бердичівського району не економили бюджетні кошти купуючи проектори

Освітяни Бердичівського району не економили бюджетні кошти купуючи проектори

102
0

Протягом останніх днів 2016 року державні заклади і органи влади підписали велику кількість договорів на мільйонні суми. Із 130 тисяч закупівель за 2016 рік 50 тисяч відбулися саме у грудні. Під час короткого аналізу у більшості з них виявили махінації. Про це розповіли активісти під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Часто не вказані технічні характеристики, назви, специфікація товарів, які закуповуються. У більшості таких угод постачальником робіт, товарів і послуг є ФОП.

Під пильне око активістів, потрапили і маніпуляції з коштами Бердичівської райдержадміністрації. Громадський активіст Олексій Тамразов під час прес-конференції повідомив, що відділ освіти Бердичівської РДА підписав угоду на закупівлю 6 проекторів NEC M303WS за майже 200 тисяч гривень. Згідно з цінами в Інтернет-магазинах, вартість цих 6 проекторів має складати близько 130 тисяч гривень.

За словами активістів, подібні випадки можна попередити системними змінами законодавства.  Зараз систему «Prozorro»  зобов’язані використовувати лише тоді, коли йдеться про товари і послуги на суму понад 200 тисяч гривень для товарів та послуг і понад 1,5 мільйонів для робіт. «Ми звертаємося до уряду із пропозицією зробити обов’язковим використання «Prozorro»  для відбору постачальника «від нуля» для будь-яких товарів, послуг і робіт. Це дасть громадськості більше можливостей для контролю», – заявив Олексій Тамразов. Гліб Канєвський зазначив, що цим уже займається Мінекономрозвитку, але необхідна підтримка уряду і громадськості. За словами Олексія Тамразова, у Києві, де більшість закупівель здійснюють через систему «Prozorro», він не виявив явних фактів завищення ціни.

Активісти також звернулися із закликом до колег долучатися до моніторингу закупівель, які проводилися у грудні. Вони планують створити онлайн-таблицю, у якій ті, хто долучився до моніторингу, зможуть зареєструвати виявлені порушення. Цю інформацію передадуть Державній аудиторській службі. Гліб Канєвський зазначив, що за такі порушення як, наприклад, невчасне оприлюднення договору, з відповідального посадовця можуть стягнути 17 тисяч гривень штрафу.