додому Бердичів Олександр Кухарчук презентував бердичівлянам свою нову книгу «Гетьман Іван Виговський»

Олександр Кухарчук презентував бердичівлянам свою нову книгу «Гетьман Іван Виговський»

165
0

13 грудня 2016 року, в приміщенні Центральної міської бібліотеки відбулася презентація нової книги відомого бердичівлянина Олександра Федоровича Кухарчука, “Гетьман Виговський”. Презентація пройшла в надзвичайно теплій та дружній атмосфері. Автор одразу зауважив, що на захід завітали всі знайомі обличчя. Це й не дивно, адже у Бердичеві шанувальники книги, митці та громадські активісти – це люди, які знають один одного.

Олександр Кухарчук провів екскурс в історію, про те, як з’явилася серія його книг про козацтво. Зокрема і постать Івана Виговського в цьому контексті є надзвичайно цікавою. По-перше, гетьман родом із Житомирщини, з села Вигів на Коростенщині. По-друге, окупаційна історіографія та письменники до цього моменту намагалися його зобразити в негативному світлі.  А все з тої причини, що, Іван Виговський був державником, який переслідував виключно український національний інтерес. По-третє, гетьман стикнувся зі спробою Росії окупувати нашу державу і зміг в Конотопі винищити весь цвіт російського війська. Після цього навіть цар в Москві аж плакав на Болотній площі за своїми втраченими ординцями-боярами. Книга Олександра Федоровича Кухарчука проливає світло на життя за тієї доби в контексті життєвих доль головних героїв твору.

Голова Житомирської організації Національної Спілки письменників України Михайло Пасічник у своєму виступі відзначив, що на сьогодні Олександр Кухарчук є єдиним в області, хто творить в історичному контексті. Його книги про козаччину є прикладом патріотизму та майстерного викладу цілих століть нашої історії.

Скромний син Олександра Федоровича, а фактично співавтор книг Олександр Олександрович Кухарчук розповів про те, що спільними намаганнями та всупереч спротиву влади разом з депутатом Бердичівської міської ради Олексієм Побережним вдалось назвати й  вулиці в місті на честь двох великих українців – Івана Виговського та Івана Огієнка. Що ж до уваги і пошани, то наш автор має її більше з боку інших міст, а не від рідного Бердичева. Так, зокрема, у сучасного письменника часто просто немає коштів на видання вже написаних книг. І ось буквально в переддень заходу, зателефонували Олександру Федоровичу Кухарчуку з тернопільської міської ради та запропонували свою фінансову допомогу. А все тому, що під час Революції Гідності письменник завіз свої твори на Майдан, до відродженої українським козацьким духом Січі в центрі столиці. Тоді книга надихала вільних людей до боротьби з режимом Януковича, а тепер шанувальники з Тернополя хочуть читати нові твори і готові цьому фінансово сприяти.

Учасники заходу цікавилися у автора про нові праці письменника, нові пошуки, майбутні твори. Книги можна було придбати за ціною видавництва і звісно з автографом автора.

Нагадаємо, у 2014 році Олександр Федорович Кухарчук став лауреатом Всеукраїнської премієї імені Івана Огієнка за історичні романи «Козацька Русь. Сплюндрована калина» та «Козацька Русь. Неопалима купина» (Житомир.: ПП «Рута», 2012, 2013 р.).