додому Бердичів ОДПІ повідомляє бердичівлян

ОДПІ повідомляє бердичівлян

59
0

У декларації за 2015 рік громадяни визначають також суму військового збору

Бердичівська ОДПІ нагадує, що при декларуванні доходів за 2015 рік платник податку – фізична особа у декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) повинен визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО, так і з військового збору.

З цією метою з 01.01.2016 введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, в якій платники зобов’язані розраховувати та зазначати до сплати, як суми ПДФО, так і суми військового збору. Ставка військового збору складає 1,5% об’єкта оподаткування.

Сума військового збору, що підлягає сплаті громадянином самостійно до бюджету за результатами звітного 2015 року, зазначається у рядку 24.1 розділу IV нової декларації, а сума ПДФО – у рядку 23.1 розділу IV нової декларації.

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2015 році, подається до податкової інспекції за місцем реєстрації до 1 травня 2016 року.

Суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначених у поданій декларації за 2015 рік,
громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто граничний день сплати припадає на 29 липня 2016 року.

Громадянам, у яких виникатимуть питання щодо заповнення декларації про доходи, фахівці Бердичівської ОДПІ нададуть необхідні консультації за адресою: м. Бердичів, вул. Б.Хмельницького,24а, зал №3 Центру обслуговування платників. Телефонувати: 2-40-28, 2-15-42.

Звертаємось до громадян з проханням поспішати з поданням декларацій!

Для обґрунтованого застосування ставок екологічного податку слід використовувати Дозвіл за викиди забруднюючих речовин

Ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення затверджено статтею 243 Податкового кодексу України.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2016 року ставки екологічного податку збільшені на 26,8 відсотків.
Для обґрунтованого застосування ставок екологічного податку за викиди забруднюючих речовин при експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам податку слід використовувати відповідні документи, зокрема, Дозвіл на викиди забруднюючих речовин, згідно з якими здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин.

Дозвіл дає право суб’єктам господарювання експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів гранично допустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в Дозволі терміну.

Документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для суб’єктів господарювання, є невід’ємною частиною заяви на отримання Дозволу.
Право на розробку документів, що обґрунтовують обсяги таких викидів, надано суб’єктам, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (ст. 11 Закону України від 16 жовтня 1992 року № 2707-XI “Про охорону атмосферного повітря”).

Більш детально з даним роз’ясненням можна ознайомитись у листі ДФС України від 16.03.2016 р. № 9027/7/99-99-15-04-02-17 «Про визначення ставок екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення».

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ РРО!

Бердичівська ОДПІ звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які подають до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не зобов’язані подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою №3ВР-1.

При цьому, такі суб’єкти господарювання не звільняються від щоденного друкування фіскальних звітних чеків.

Відповідно до пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (??РРО) та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.