додому Бердичів Обізнаність – перший крок до вирішення власних проблем

Обізнаність – перший крок до вирішення власних проблем

42
0

В пріоритеті для людей різного віку та соціального статусу було і залишається забезпечення себе і своєї сім’ї необхідними речами, які звісно можна придбати, маючи елементарне – кошти. Не менш важливу роль у житті громадян займає бажання само реалізуватися: бути фінансово самодостатніми та незалежними. На сьогоднішній день наявність роботи – це не тільки показник соціального статусу, а й джерело постійного доходу і , як наслідок, впевненості у завтрашньому дні, а також один з головних чинників формування правомірної поведінки.

З метою право освіти та сприяння працевлаштування осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком, що перебувають на обліку Бердичівського міськрайонного відділу КВІ управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області, працівниками відділу був організований тематично-виховний захід за участі начальника відділу активної підтримки безробітних Бердичівського міського центру зайнятості Іщук Альони Василівни та начальника відділу представництва Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Архіпова Андрія Анатолійовича. Оголосивши актуальні на ринку праці Бердичівщини вакансії та детально нагадавши правила становлення та перебування на обліку в МЦЗ, Альона Іщук наголосила на можливості не тільки отримати матеріальну допомогу, офіційно працевлаштуватись, а й мати змогу навчатись з метою зміни або набуття спеціальності задля подальшого працевлаштування. “На базі МЦЗ існує достатня кількість курсів різного спрямування для тих, хто має реальне бажання бути працевлаштованим та мати стабільний дохід сьогодні та право на отримання пенсії у майбутньому!” – зауважила Альона Іщук.

Знання – то невидима сила, потужність якої здатен використовувати лише той, хто нею володіє, щоденно отримуючи і сприймаючи нову інформацію. З метою право освітньої роботи серед засуджених, в рамках діючого меморандуму про спільну співпрацю між МРВ КВІ та центром БВПД , Андрій Архіпов довів до відома присутніх перелік послуг, що надаються Центром пільговим категоріям населення. У своєму зверненні до засуджених він зосередив увагу на можливості отримання правової інформації та роз’яснення алгоритму отримання допомоги безпосередньо у Центрі, що знаходиться у місті Бердичеві.
Наприкінці заходу усім присутнім були вручені буклети з корисною інформацією та надана можливість отримати вичерпні відповіді на актуальні для них питання.

Організовуючи подібні заходи слід розуміти, що громадяни, які перебувають на обліку – це особи різні не тільки за темпераментом, рівнем педагогічної занедбаності, а й соціального стану. Індивідуальний підхід до кожного із засуджених – праця, яку кожен спеціаліст виконує з ціллю допомогти, пояснити, вислухати, щоб у майбутньому уникнути фактів неправомірних дій, сприяючи соціальній адаптації засуджених та формуванню їх соціально прийнятної поведінки.

Фахівець із питань соціальної роботи із суб’єктами пробації
Бердичівського МРВ КВІ управління ДПтС України
в Житомирській області О.В. Новіцька