додому Бердичів Бізнес Обурюють суми податку на майно? Вихід був! Його успішно прос*али!

Обурюють суми податку на майно? Вихід був! Його успішно прос*али!

162
0

29 серпня був останній день для сплати податку на майно. Не всі бердичівляни встигли отримати квитанції для оплати цього податку, який надходить до місцевих бюджетів. Але ті, хто все-таки встиг отримати квитанції для оплати, обурились не на жарт. Можливо навіть й таке, що можновладцям потрібно буде купувати броньований автомобіль і пересуватись виключно у ньому, бо терпінню бердичівлян приходить кінець.

Нагадаємо, що ставка податку на нерухоме майно одна з найбільших в Україні – 2% від мінімальної заробітної платні, тобто 24 грн 36 коп за 1 м.кв. Відповідно, якщо мінімальна заробітна платну зростатиме, а тенденція така є в Україні, то і вартість 1 м.кв. буде збільшуватись. В інших містах нашої держави відсоток значно менший – це і 0,5%, і 0,75. Для прикладу сказати, у Львові фізичні особи за кожен зайвий метр у квартирі платитять 6,89 грн (або 0,5% від мінімальної заробітної плати), а за зайві метри у будинках – 13,78 грн (або 1% від мінімальної заробітної плати). Суми у три рази менші ніж у маленькому провінційному місті Бердичів, де фактично немає роботи, а якщо і є, то оплачується мізерно.

Що треба зробити щоб платити менше?

Для цього повинно бути лише бажання. Ставку податку на нерухомість визначали і приймали депутати минулої каденції. Коли в депутатські крісла, після Майдану, нарешті, прийшли активні громадяни, хоч їх і не більшість, міському голові було запропоновано знизити ставку. Пропозиція поступила від міського осередку партії «Батьківщина». І сама голова податкової інспекції пані Самборська неодноразово наголошувала, що їх орган лише збирає ці кошти і перенаправляє у міський бюджет, а депутати самі мають змінити ставку. Але так як депутати від «Батьківщини» не в одній упряжці з міським головою Мазуром, то, відповідно, і пропозиція їх не задовольнила міського очільника. «Батьківщину» у цьому питані підтримали і депутати з «Радикальної партії», з «Свободи», і з «Патріотичної сили», і один депутат з Самопомочі, Володимир Сенча.

У липні місяці у багатьох містах України були зібрані термінові позачергові сесії, на яких депутати діючої каденції понизили ставки податку на нерухоме майно, бо кожен з них розуміє, що українці неспроможні платити шалені кошти за своє житло. Тим паче цей податок мав би стягнути кошти з багатих українців, та на ділі ліг на плечі звичайного робочого класу.

Фінальне питання. Міський голова переживає за життя бердичівлян?

Моя відповідь однозначна – НІ! Коли слова і справи розходяться, то життя вчить звертати увагу на дії. На словах Василь Костянтинович, він же рятівник та розбудовник найкращого міста на землі, дуже хоче, аби кожному бердичівлянину жилось якнайкраще. На справі – він думає про швидке наповнення бюджету і нераціональне використання коштів з нього ж. По п’ять разів розмітку перемальовують, потім асфальт знімають, кілька разів майданчики переплановують, а що, гроші ж не свої, а бердичівлян. На справі – з простих містян деруть останню шкуру.

Якщо міський голова дійсно хоче добробуту містянам, то він має свої амбіції посунути дуже далеко та прийняти слушні пропозиції депутатів, хоч ці самі депутати йому і не приємні.