додому Україна Новини АТО ОБСЄ зафіксували ОБСТРІЛ гаубицями УКРАЇНСЬКОЇ ТЕРИТОРІЇ

ОБСЄ зафіксували ОБСТРІЛ гаубицями УКРАЇНСЬКОЇ ТЕРИТОРІЇ

42
0

Міжнародні спостерігачі помітили дві 120-мм протитанкові гармати

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співпраці в Європі зафіксувала обстріл 122-мм самохідних гаубицями 2С1 “Гвоздика” української території з окупованої частини Донбасу. Про це йдеться в щоденному звіті місії за 9 березня, повідомляє УНІАН.

“У вечірні години 9 березня безпілотний літальний апарат великого радіусу дії помітив дві 122-мм самохідні гаубиці (2С1” Гвоздика “), які вели вогонь з контрольованого” ДНР “району села Ясинівка (17 км на північний схід від Донецька) в західному напрямку », – наголошується в документі.

Місія спостерігачів зазначила, що в порушення пов’язаних з відведенням озброєння певних районів від лінії розмежування на Донбасі, безпілотник ОБСЄ зауважив шість 120-мм артилерійських установок на буксирі 2Б16 “Нона-К”, які розміщувалися в районі контрольованого бойовиками «ДНР» селища Карло-Марксове (39 км на північний схід від Донецька).

Міжнародні спостерігачі помітили дві 120-мм протитанкові гармати МТ-12 «Рапіра» в підконтрольному Україні Зайцеве (50 км на північ від Донецька) і сім 152-мм самохідних гаубиць 2С3 «Акація», які були завантажені на поїзд в Костянтинівці (60 км на північ від Донецька).

Спостерігачі моніторингової місії продовжують стежити за впровадженням Доповнення до Комплексу заходів з виконання Мінських угод про відвід танків і озброєння калібром до 100 мм від лінії розмежування.

“За межами ліній відведення та місць зберігання Спеціальна моніторингова місія помітила наступні види озброєння: приблизно 40 танків в з’єднанні (Т-72 ??і Т-64) на відстані 7 км на південний схід від контрольованого« ДНР »села Тернове (57 км на схід від Донецька ) разом з присутніми членами “ДНР”; два танка (Т-72 ??і Т-64) в контрольованому «ЛНР» селі Успенка (23 км на північний захід від Луганська), один нерухомий танк (Т-72) на дорозі між контрольованими урядом України Новоайдар та Сєвєродонецькому “, – йдеться в звіті.