додому Бердичів Здоров'я Німецькі вірусологи попередили про початок третьої хвилі коронавірусу

Німецькі вірусологи попередили про початок третьої хвилі коронавірусу

61
0

У Німеччині спостерігається тенденція до початку третьої хвилі пандемії коронавірусу. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на дані німецьких вірусологів.

Зокрема, Крістіан Дростен, який консультує уряд ФРН у питаннях боротьби з пандемією, застеріг щодо небезпеки третьої хвилі пандемії в Німеччині.

На запитання журналіста, чи перебуває Німеччина в третій хвилі пандемії, Дростен відповів, що на данний момент країна переживає початок такого розвитку подій. На підтвердження своїх слів вірусолог вказав на хід епідемії в інших країнах, а також на результати моделювання подальшого розвитку ситуації в самій Німеччині.

За даними Інституту імені Роберта Коха, станом на 3 березня у ФРН за добу зафіксували 7890 нових випадків зараження і ще 157 смертельних випадків через Covid-19. Таким чином у країні через коронавірус померли вже понад 70 тис. осіб. Тижневі середні показники зараження спостерігаються на рівні 63,8 на 100 тис. осіб.

Проте вже у квітні ситуація може значно погіршитися. Вірусолог визнав, що за нинішніх темпів заражень вакцинація також мало чим зможе зарадити, хоч водночас це має скоротити показники смертності серед найбільш уразливих літніх людей. Щодо можливих послаблень нинішніх обмежень, то Дростен прогнозує їх не раніше другої половини літа.

Професор Торстен Лєр, який спеціалізується на прогнозах щодо ситуації з пандемією, попереджає про значне прискорення темпів поширення інфекції. За його даними, вже у квітні за нинішніх темпів поширення коронавірусу показники заражень можуть повернутися до рівня, що спостерігався до Різдва.

Причиною цього професор Лєр називає дедалі активніше поширення британського штаму коронавірусу, а також пожвавлення контактів між мешканцями Німеччини, що спостерігається з середини лютого.