додому Бердичів Бізнес Не забудьте створити ОСББ

Не забудьте створити ОСББ

134
0

З 1 липня 2015 року вступив в силу Закон України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, який передає функції з обслуговування будинків від ЖЕКів до ОСББ або „управителям” (керуючим чи управляючим компаніям).

Цей Закон визначив для мешканців будинків новий термін – співвласник багатоквартирного будинку. Відтепер, власники квартир та власники приміщень (магазинів, кафе, перукарень, офісів тощо) – це співвласники всього будинку разом з горищем, підвалом, сходовими маршами під’їздів…
І саме співвласникам надається право брати участь в управлінні своїм будинком і вирішувати – хто в подальшому буде обслуговувати і ремонтувати будинок та прибудинкову територію. Такого „права” раніше мешканцям ніхто ніколи не надавав, тому зараз потрібно не розгубитись, а згуртуватись, щоб спільно прийняти правильне рішення. І таке рішення співвласники будинку можуть прийняти тільки на загальних зборах. Збори скликаються ініціативною групою мешканців (не менше трьох осіб). Повідомлення про дату та місце проведення зборів у письмовій формі надається кожному співвласнику будинку за 10 днів до дати проведення зборів. Оголошення про збори розміщується при вході в кожний під’їзд будинку. На загальних зборах співвласники вирішують:
– чи створити ОСББ і самостійно утримувати та ремонтувати будинок;
– чи обрати для свого будинку „управителя” (фізичну особу або підприємство з обслуговування житла – управляючу компанію).
Прийняте зборами рішення оформляється протоколом (за формою), який підписують усі присутні на зборах співвласники, ставлячи підпис: „за”, „проти”, „утримався”. Після зборів можна провести письмове опитування тих співвласників будинку, які не взяли участі у зборах. Протокол загальних зборів подається до виконавчого комітету міської ради.
До відома, тільки за лютий-березень 2016 року до виконкому подано 12 протоколів зборів від 14-ти будинків міста, співвласники яких вирішили організувати у своєму будинку ОСББ. Всього в місті вже давно самостійно функціонує 91 об’єднання, які створені у 97-ми багатоквартирних будинках.
У мешканців часу для самовизначення залишилось обмаль – до 1 липня 2016 року.
Якщо співвласники з різних причин не визначаться і збори не проведуть, проявивши свою байдужість, то будинок без обслуговування не залишиться. У такому випадку, виконавчий комітет міської ради призначить для будинку (на конкурсній основі) „управителя” – керуючу або управляючу компанію. З переможцем конкурсу буде укладений договір на обслуговування будинку терміном на 1 рік.

Для інформації: спеціалісти управління ЖКГ надають безкоштовні консультації та роз’яснення з даного питання, допомагають безкоштовно оформити всі необхідні документи (оголошення про збори, запрошення на збори для кожного співвласника, протокол зборів, Статут ОСББ та інше). Звертатись за тел. 2-22-43, 2-10-66 (кабінети № 49, 53; 1 поверх приміщення міської ради на площі Центральній, 1).