додому Бердичів Ненасильство як спосіб життя

Ненасильство як спосіб життя

150
0

Протистояння насильства ненасильству в повсякденному житті прослідковується постійно, оскільки дане протистояння включає різні аспекти існування особистостей і суспільства. Міжособистісні відносини людей являють собою співробітництво, яке, при умові налагодженості та у відповідності до загально визначених етичних норм, насильство анулюють. Моральні норми потребують постійної реалізації у взаємодії між людьми на принципах поваги, узгодженості ціннісних переваг, натомість виключаючи право сильнішого застосовувати прояви насилля, неповаги та навіть зневагу у відношенні до інших.

Мотиви насильства різноманітні й цинічні, вони шокують більшість людей. У повсякденному житті кожен з нас неодноразово був свідком, а можливо навіть учасником подібних проявів неповаги та ущемлення прав та свобод людини.

Дане питання було піднято на одній із сесій ГА ООН, а 27-го червня 2007-го року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй встановила один своєрідний всесвітній святковий день – Міжнародний день ненасильства, який було вирішено відзначати в жовтні місяці, в дату дня народження людини, яка була убита руками злочинців – Мохандас Карамчанд Ганді (в простонароді – Махатма Ганді).

З метою відзначення Дня ненасильства та вшанування пам’яті загиблих насильницькою смертю мирних людей, співробітниками Бердичівського МРВ КВІ із неповнолітніми засудженими до покарання без позбавлення волі, що перебувають на обліку в відділі, був організований та проведений захід на тему “Ненасильство – спосіб життя”. До відома молоді була доведена інформація про історію створення та мету щорічного вшанування Дня ненасильства, а також проведено практичне заняття із використанням елементів тренінгу та бесіди.

Подібні заходи являються ефективними методами соціально-перетворювальної та профілактичної роботи з молоддю, сприяючи формуванню їх соціально прийнятних форм поведінки та переконань, а також набуттю нових знань.

Організація роботи з молодими людьми, схильними до девіантної поведінки залишається пріоритетним в роботі працівників інспекції, завдання яких сприяти морально-духовному розвитку неповнолітніх та їх особистісного становлення.

Фахівець Бердичівського МРВ КВІ УДПтС України в Житомирській області О.В. Новіцька

1jpg