додому Бердичів Незвичайне природне явище у Бердичеві: разом зі снігом зійшов асфальт

Незвичайне природне явище у Бердичеві: разом зі снігом зійшов асфальт

192
0

Важко латати вже зношену та протерту сорочку – скільки не намагайся полагодити діри – з’являються нові, та в магазин іти все ж доведеться.

Серед цивілізованих сусідів ми унікальна країна – щовесни у нас тане не лише сніг, а й асфальт. І ніби гроші щороку виділяють на ремонт і догляд, а ями і нині там. Ті, хто будує чи ремонтує, часто-густо недбало ставляться до роботи, бо невигідно робити якісно – зробиш раз на 10 років – наступного року грошей не дадуть.

Не вперше ми чуємо, що міська влада Бердичева приділяє значну увагу розвитку та покращенню стану вулично-шляхової мережі міста та удосконаленню організації руху транспорту та пішоходів. Але де ж те покращення доріг та тротуарів?

Практично 97% доріг у Бердичеві потребують оновлення. І поки нам обіцяють якісні дороги, без традиційних ям і вибоїн, зі снігом тане і асфальт. Варто зазначити, що якби комунальники відповідно до ДСТУ 3587-97(3587:201Х) Безпека дорожнього руху автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди, пункт 4.9. «Зимове утримання», вчасно прибрали сніг з доріг, то можливо, що асфальт не плавав би у воді і той ямковий ремонт,який був зроблений у 2017 році, не розтанув разом зі снігом.

Чому ніхто не займається цим, адже бердичівляни, активісти, депутати не одноразово зверталися із заявами та зверненнями до мера міста, до укравтодора та інших управлінь. Але ці звернення ігнорують.

У Законі України «Про дорожній рух»: чинне законодавство зі змінами та доповненнями станом на 5 жовтня 2017 року, у статті 24. Основні вимоги до діяльності доріг, вулиць, залізничних переїздів зазначено, що власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні. Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів, керівні працівники дорожньо-експлуатаційних організацій несуть відповідальність, в тому числі і кримінальну, якщо дорожньо-транспортна пригода…сталася з їх вини.

Наша редакція вирішила пройтись містом і подивитись, де ж дійсно ті дороги, які нам обіцяють вже роками. І ось, що ми маємо. На вулицях: Новоіванівська, Садова, Богдана Хмельницького, Шевченка, Маріїнська, Героїв України, Вінницька Романівська, Березнева, Олега Реготуна та провулки: Загребельний, Космічний, Ціолковського, знаходяться у жахливому стані. І це центральні вулиці, що й казати про окраїни.

Скільки ж можна вже чекати, люди обурені, адже ні йти пішки, ні їхати на авто просто неможливо! А ось для власників шиномонтажів та СТО це виграшна ситуація, адже після такої дороги на роботу, в магазин, чи на відпочинок, через такі перешкоди бердичівлянам доводиться практично  кожного дня ремонтувати автомобілі.

Але якщо Вам пощастило і через такі перешкоди ви проїхали без пригод, то на деяких вулицях вже можна не уникнути аварії, адже там, просто напросто відсутні дорожні знаки, і звісно дороги вважаються рівноправними, що і призводить до аварій.

«Не дороги – а жах! Таке враження складається, що влада нашого міста не їздить по дорогах, не бачить їх жалюгідний стан. Побувавши у багатьох містах України, гірших автодоріг я не зустрічав. Навіщо робити гарні зупинки, якщо до них неможливо під’їхати? “Шановний” міський голово нашого гарного міста Бердичева, починайте щось робити з дорогами!», – зауважує бердичівлянин Сергій.

Ще однією проблемою у нашому маленькому містечку є відсутність табличок вулиць. Назви вулиць змінили, а ось повісити таблички бердичівляни чомусь забули. І тепер знайти вулицю особливо, якщо ти не місцевий, не реально.

Звертаємось до користувачів автодоріг з проханням бути уважними та дотримуватися вимог дорожніх знаків щодо обмеження руху на аварійних ділянках.

Безпека та комфорт на шляхах – мета, до якої маємо спільно йти!