додому Бердичів Незаконний обіг зброї та негативні наслідки її використання, куди звертатись?

Незаконний обіг зброї та негативні наслідки її використання, куди звертатись?

102
0

Після початку АТО на Сході України, над нашою державою нависла загроза вчинення терористичних актів та диверсій, а боротьба з нею стала одним з найважливіших пріоритетів як керівництва держави так й правоохоронних органів.

Так, з весни 2014 року на території українських міст було скоєно ряд терористичних актів та диверсій. Усі пам’ятають подію, яка трапилась на початку 2015 року, коли бойовики так званої «ДНР» обстріляли у Маріуполі з установок «ГРАД», в результаті чого загинуло 30 людей, 102 отримали поранення. В той же період бойовиками були здійснені обстріли міст Дебальцево, Волновахи, Донецька та Краматорська. Також відбулись теракти та диверсії в Харкові та Одесі.

За усіма перерахованими подіями відкрито кримінальні провадження за ст. 113 «Диверсія» та ст.258 “Терористичний акт” Кримінального кодексу України. Санкція якої передбачає до 15 років позбавлення волі .

Невід’ємною складовою вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень є наявність у злочинців зброї  та засобів ураження. В останні місяці практично щодня стає відомо про виявлення і вилучення зброї, боєприпасів, гранат, патронів у різних регіонах країни. Від початку року на території нашої держави правоохоронними органами було вилучено з незаконного обігу понад 2200 одиниць вогнепальної зброї та чверть мільйона набоїв. Найчастіше, зброю із зони бойових дій на мирну територію України провозять самі військові чи волонтери. Останнім часом почастішали випадки, коли через бойову зброю гинуть люди за межами зони бойових дій. Як вважають експерти, для вирішення цієї проблеми необхідно посилити облік зброї на Донбасі, ретельніше контролювати всі переміщення по зоні бойових дій і на межі з нею,  також посилити відповідальність за незаконне зберігання зброї. На теперішній час санкція статті 263 “Незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами” Кримінального кодексу України передбачає від 3 до 7 років в’язниці.

Слід зазначити, що в Україні є все необхідне для протидії подібним терористичним актам і незаконному обігу зброї. Для цього немає необхідності вигадувати щось нове. Весь цивілізований світ успішно вирішив подібні проблеми встановленням блокпостів, підвищеною увагою правоохоронців, посиленням заходів безпеки під час масових подій тощо. Але головною складовою антитерористичних заходів мають бути самі громадяни, які найбільш оперативно можуть звертати увагу на підозрілий пакунок, кимось залишений у транспорті, та розуміють «плачевні» наслідки необережного поводження зі зброєю. Тому, якщо Вам стало відомо про те, що в певної особи наявна зброя, вибухівка чи інший вибухонебезпечний матеріал, краще повідомте про це у відповідні правоохоронні органи, щоб не сталися невідворотні трагічні наслідки.

Якщо Вам стали відомі факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, факти та наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності просимо інформувати Бердичівський міський відділ Управління Служби безпеки України в Житомирській області в цілодобовому режимі на «телефон довіри»: (04143) 2-02-59;

Ваші повідомлення чекають також у громадській приймальні, яка знаходиться за адресою: м. Бердичів, вул. С.Ковтуна, 4.

Бердичівський міський відділ Управління Служби безпеки України в Житомирській області вдячний всім свідомим громадянам, які оперативно інформують правоохоронні органи про підозрілі предмети та осіб. Кожне таке звернення спільно з іншими компетентними органами ретельно перевіряється та оперативно вживаються відповідні заходи реагування.

Пам’ятайте, що зволікання чи байдужість можуть призвести до людських жертв!