додому Бердичів На території Бердичева була тундра, бігали мамонти, а люди почали приміряти на...

На території Бердичева була тундра, бігали мамонти, а люди почали приміряти на себе шкіру

172
0

Територія, на якій стоїть нинішній Житомир, опинилася на самому краї льодовика, що прийшов з півночі. Грандіозні маси льоду, зародившись десь на широті сучасної Норвегії, а вже за кілька сотень років досягли широти Києва. На південь же від Житомира утворилася тундра — з відповідним кліматом. Почалося велике заледеніння 120 тисяч і закінчилося 8 тисяч років тому.

В льодовиковий період населення нинішньої Житомирщини було невеликим. Проте поруч з людиною на території області поширюютья холодостійкі тварини: печерні ведмеді, гігантські олені, дикі осли, а в районі нинішнього Бердичева — і мамонти.

Підтвердження цьому було знайдено в липні 1948 року в селі Сингаївка Бердичівського району під час копання глини. На глибині 3-х метрів виявлено залишки кістяка мамонта. Серед останків знайдено 3 зуби цієї древньої тварини, кожен з яких важив по 4,5 кг, а також кістки хребта та стегна. Ця знахідка остаточно засвідчила, що колись мамонти населяли територію Бердичівщини. Знайдені частини кістяка мамонта були виставлені спочатку в експозиції міського історико-краєзнавчого музею, а згодом переведені у фонди Житомирського краєзнавчого музею.

На льодовиковий період припадає поява у перших людей одягу — головним чином, зі звіриної шкіри.