додому Бердичів На корупції під час голосування спіймали двох депутатів

На корупції під час голосування спіймали двох депутатів

179
0

На Ємільчинщині в Житомирській області прокуратура у суді довела вину двох депутатів сільської ради – чоловіка і дружини. Їх визнано винними у скоєнні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів) та оштрафовано кожного на суму 3400 грн.

Прокурор прокуратури області з питань організації діяльності у сфері протидії та запобігання корупції Олександр Сичук назвав головні причини подібних протиправних діянь: «Найчастіше депутатами вчиняються правопорушення, пов’язані з корупцією, через ігнорування ними вимог Законів України «Про запобігання корупції», «Про місцеве самоврядування в Україні» є основною причиною вчинення ними правопорушень».

Прокурор додав, що практика у сфері протидії правопорушенням, пов’язаних з корупцією, свідчить про те, що найчастіше порушення законодавства щодо врегулювання реального конфлікту інтересів допускають депутати місцевих рад під час роботи сесій. Вирішення земельних та бюджетних питань віднесене саме до компетенції сесій органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, в Бердичеві депутати та активісти неодноразово зверталися до міської ради з приводу ознак корупційних дій під час голосування за програму інформаційного розвитку міста, якою фінансується дротове радіо. В той же час, на думку активістів, ігнорування цього питання не залишає іншого вибору окрім звернення в прокуратуру.