додому Бердичів На Житомирщині стартували заходи у рамках відзначення 110-річчя з дня народження Степана...

На Житомирщині стартували заходи у рамках відзначення 110-річчя з дня народження Степана Бандери

50
0

2019 рік на Житомирщині оголошено роком Степана Бандери. Саме у 2019 році виповнюється 110 років з дня народження відомого українського діяча.

Протягом року в області проходитимуть культурні заходи, виставки, конференції, які розповідатимуть про видатну постать Степана Бандери, його діяльність та вплив на розвиток України.

Розпочали заходи сьогодні, 27 грудня, засіданням «круглого столу» на тему «Степан Бандера – символ боротьби за незалежність» в обласній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича.

Науковці та представники громадських об’єднань говорили про постать Степана Бандери у сучасному світі, національну визвольну боротьбу 30-х років та пластову діяльність видатного українця.

Наступним заходом на честь Степана Бандери буде смолоскипна хода, яка пройде у день його народження, 1 січня.

Житомирян та гостей міста запрошуємо долучитися до заходу. Збір учасників 1 січня о 17.00 год. біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Довідково:

Степа́н Андрі́йович Банде́ра (1 січня 1909, с. Старий Угринів, нині Калуського району, Івано-Франківська область, Україна – 15 жовтня 1959, Мюнхен, Баварія, ФРН) – український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б.

Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.

6

4

3

5

2

1