додому Бердичів НА ЖИТОМИРЩИНІ СТАРТУВАВ СЕЗОН ПОЛЮВАННЯ

НА ЖИТОМИРЩИНІ СТАРТУВАВ СЕЗОН ПОЛЮВАННЯ

160
0

Як повідомляє офіційний портал ГУ Національної поліції у Житомирській області, 6 серпня в області розпочалося полювання на пернату дичину, що триватиме до кінця жовтня 2016 року. Поліцейські нагадують мисливцям про правила поводження зі зброєю та діючі обмеження під час полювань.

Щоб займатися полюванням, необхідно мати посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини, відстрілочну карточку та дозвіл на право носіння і зберігання мисливської зброї.

Під час полювання в жодному разі не дозволяється використовувати штучні джерела світла, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, а також петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо. Заборонено полювати ближче ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби (через годину після заходу сонця і за годину до його сходу), та в стані алкогольного сп’яніння.

– Громадяни, які порушують правила полювання: тобто полюють без належного на те дозволу, у заборонених місцях чи час, недозволеними знаряддями або способами, нестимуть адміністративну відповідальність (ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення), – прокоментував т.в.о. заступника начальника ГУНП Артем Лисогор. – Також за незаконне полювання на тварин або на заборонених територіях статтею 248 ККУ визначено кримінальне покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 3 років.

Водночас поліцейські інформують, що у разі виявлення порушень вимог щодо використання чи зберігання вогнепальної зброї згідно з чинним законодавством вони мають право анульовувати дозволи на право носіння та зберігання зброї та вилучити її у власників.

Загалом упродовж року, продовжує Артем Лисогор, інспекторами дозвільної служби ГУНП області перевірено понад 15 тисяч власників мисливської зброї, більше 440 з них притягнено до адміністративної відповідальності, а за порушення правил зберігання та перереєстрації зброї у її власників вилучено 392 одиниці.

Поліцейські радять мисливцям дослухатись до вказаних застережень та не нехтувати елементарними заходами перестороги та правилами зберігання і застосування зброї. Цим ви вбережете від небезпеки і себе, і оточуючих вас людей. Відтак наскільки вдалим буде новий сезон полювання, залежить у більшості від вас.