додому Бердичів На Житомирщині газ якісний, а систему оплати за нього планують змінити

На Житомирщині газ якісний, а систему оплати за нього планують змінити

138
0

Представники газових компаній 3 січня, розповіли житомирським журналістам про якість газу на Житомирщині та можливі зміни у системі оплати за газ.

Приводом для проведення такого заходу стало збільшення кількості скарг на якість газу і вимоги громадян платити не за кубометри, а в одиницях енергії відповідно до основного показника якості газу – його калорійності (теплоти згоряння).

За словами начальника відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» Максима Білявського, за 12 місяців 2016 року Житомирська область спожила 721 млн куб. м природного газу.

Система постачання газу побудована таким чином, що вплинути на його склад неможливо.

Всі результати проб газу лабораторного аналізу споживачі можуть бачити на офіційному сайті ПАТ «Житомиргаз».

Як повідомив Максим Білявський, головний показник якості газу – калорійність, або теплота згоряння, відрізняється у кожному регіоні, але він завжди вище допустимої норми 7600 ккалл/куб. м. Відтак, у Житомирі калорійність газу в середньому за минулий рік становить 8200 ккалл/куб. м. Тому у якості газу сумнівів не має бути.

Крім того, зараз розробляється нормативна база для переходу оплати споживачами газу саме за енергетичні одиниці, а не метри кубічні.

Фахівці звертаються до громадян та закликають перевірити своє газове обладнання, адже скарги споживачів на неякісний газ найчастіше пов’язані з технічним станом самих котлів, колонок та інших газових приладів.