додому Бердичів На виконкомі говорили про дітей, які хотіли б отримати родину

На виконкомі говорили про дітей, які хотіли б отримати родину

68
0

Засідання виконавчого комітету, яке відбулось зранку 7 липня, розглянули питання про роботу Служби у справах дітей щодо забезпечення реалізації прав дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування на виховання в сімейному оточенні згідно з чинним законодавством України.
З цього питання присутні заслухали інформацію, яку надала Омельянчук Наталія, начальник Служби у справах дітей. Вона розповіла про функціонування комплексної системи захисту інформації СІАС «Діти» – електронний банк даних про дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Станом на квітень 2016 на обліку у Службі у справах дітей перебувало 125 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 86,4% влаштовано в сімейні форми виховання.

Приємно, що з останні 5 років жодна дитина, яка перебуває на обліку в центрі, не була розміщена до будинку-інтернат. Пріоритетною формою влаштування лишається усиновлення. За минулий рік в Бердичеві було усиновлено 3 дитини, і за перший квартал поточного року теж три. У Бердичеві функціонує 7 прийомних сімей, в яких виховується 12 дітей та 2 особи із категорії дітей-сиріт.

Проводиться кропітка робота по відбору кандидатів, які хочуть всиновити дитину. Як розповіла Ковалик Тамара Васмилівна, з практики, буває таке, що батьки пройшовши майже увесь шлях – відмовляються, бо відчувають свою неготовність. І це добре, що саме на такому етапі відчувають, бо гірше, коли страждає і дитина і батьки.

За сім’ями, які опікуються прийомними дітьми, соціальні служби здійснюють нагляд до досягнення дитиною повноліття, всіляко підтримують та підказують шляхи подолання психологічних труднощів. За останній час з бажанням всиновити дитину звернулось 35 осіб, 8 з яких змінило рішення після спеціальних навчань.

Соціальні служби ведуть постійну роботи, аби спонукати сім’ї брати дітей до родин. Але, окрім цього, ведеться і кропіткий відбір кадрів, адже це надзвичайно відповідальне та виважене рішення.