додому Бердичів На Бердичівщині радіоактивні наслідки совєцької окупації мусить ліквідовувати НАТО

На Бердичівщині радіоактивні наслідки совєцької окупації мусить ліквідовувати НАТО

135
0

Фахівці провели рекультивацію території, яка раніше належала ракетній базі ядерних сил СРСР: тепер тамтешній радіаційний фон в нормі.

Під Бердичевом за гроші НАТО прибрали радіоактивний могильник

У Житомирській області на ядерному об’єкті “Вакуленчуки” ліквідовано могильник радіоактивних відходів часів Радянського Союзу, який був розташований на території колишньої військової частини. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державної інспекції з ядерного регулювання.

Проведено роботи по вилученню зі сховища “Вакуленчуки” радіоактивних об’єктів у вигляді відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання. Їх тимчасово перевезли на зберігання до Київського міжобласного спец комбінату. Йдеться про залишки залізобетонних конструкцій сховища, а також цементування рідких небезпечних залишків.

Після цього фахівці провели рекультивацію території могильника, яка раніше належала ракетній базі ядерних сил СРСР. Нинішній радіаційний фон не перевищує норму.

Раніше в посольстві Німеччини в Україні заявляли, що був ризик використання зловмисниками об’єктів могильника для виготовлення “брудних бомб”.

У червні 2016 року Верховна Рада ратифікувала угоду між Кабміном та Організацією НАТО з підтримки перепоховання радіоактивних відходів, що утворилися в результаті виконання військових програм колишнього СРСР в Україні. Угода була підписана в 2013 році.

З кінця вересня 2016 року профільні служби почали ліквідацію могильника радіоактивних відходів на об’єкті “Вакуленчуки” в Житомирській області. Фінансування заходів щодо переведення об’єкта на новий рівень безпеки забезпечив Північноатлантичний альянс: кошти виділив трастовий фонд НАТО по захороненню радіоактивних відходів з колишніх радянських військових об’єктів. На проект було виділено близько майже мільярд доларів.