додому Бердичів Нації не вмирають від інфаркту , спочатку їм відбирає мову! – Ліна...

Нації не вмирають від інфаркту , спочатку їм відбирає мову! – Ліна Костенко

110
0

Сьогодні, 21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. День, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. Тому потрібно підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття.

В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі статтею 10 Конституції України “Державною мовою в Україні є українська мова”. Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook депутат Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський також привітав усіх зі святом: «Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України! Дорогі співвітчизники! Не будьмо байдужими, давайте разом захищати найбільше наше багатство – нашу Рідну Українську Мову! Зі Святом!»

Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Українська мова – рідна, милозвучна, вона об’єднує нас і збагачує духовно, творить сильну націю.

Пам’ятаємо, що мова живе у нас, а ми – у мові.

Любімо, поважаймо нашу неповторну величну мову!