додому Бердичів Найважливіші питаня наступної сесії Житомирської обласної ради вже відомі

Найважливіші питаня наступної сесії Житомирської обласної ради вже відомі

50
0

У 2018 році обласний бюджет одержить із загального фонду державного бюджету 11 видів субвенцій на загальну суму 6,4 млрд грн. Зокрема, це освітня субвенція у розмірі 216,9 млн грн, медична субвенція  – 839,1 млн грн, субвенція на придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги – 4,4 млн грн, на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії – 0,6 млн грн, на придбання агіографічного обладнання  – 11,5 млн. грн, на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям  – 2,2 млрд грн., на надання пільг та субсидій населенню на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 2,8 млрд грн, на надання пільг і субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу – 213,6 млн грн, на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей – 18,3 млн грн, на виплату державної соціальної допомоги для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування – 37,4 млн грн.

Депутатам обласної ради збільшено суми для надання разової грошової допомоги для незахищених верств населення. У наступному році ця сума складатиме по 100 тисяч гривень на кожного депутата. Загалом на забезпечення депутатської діяльності в бюджеті 2018 року  закладено 9 млн. грн.

Видатки по галузям:

– на галузь освіти передбачено спрямувати 712,8 млн грн, що на 174,6 млн. грн більше у порівняні з 2017 роком;
– на галузь охорони здоров’я – 926,4 млн грн, що на 122,1 млн грн більше затверджених видатків на 2017 рік;
– на соціальних захист та соціальне забезпечення спрямовується 171,5 млн грн, що на 22,6 млн. грн. більше ніж у 2017 році;
– на галузь культури – 91,3 млн грн, що на 11,9млн.грн більше ніж у 2017 році;
– на галузь фізичної культури і спорту – 61,1 млн грн, що на 13,4 млн. більше ніж у 2017 році.

Також профільна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності погодила звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України щодо підтримки законопроекту про Виборчий кодекс України № 3112-1. У зверненні йдеться про те, проектом кодексу передбачено  регіональні відкриті виборчі списки, що відповідає вимогам виборців та демократичним міжнародним практикам виборчого процесу. Крім того, у Виборчому кодексі України зазначено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менше як у 14 адміністративно-територіальних одиницях. Обов’язковість 4-відсоткового прохідного бар’єра допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та піар-проектів. На думку депутатів обласної ради, нова виборча система дасть можливість громадянам самостійно визначати їх представників у законодавчому органі та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями, тому звертаються з проханням підтримати цей законопроект у другому читанні та в цілому.

Президія обласної ради сформувала перелік питань для розгляду на чотирнадцятій сесії, яка запланована на 21 грудня.