додому Бердичів Найбільший борець з корупцією у міській раді сам корупціонер???

Найбільший борець з корупцією у міській раді сам корупціонер???

611
0

Якщо ви, люби читачі, думали, що багатосерійний блокбастер «Радіо» підійшла до свого завершення, то ви помиляєтесь. Просто була невеличка перерва, аби почати знімання нового сезону. У міській раді іде потужна робота у комісіях по підготовці до чергової сесії міської ради. Ось і 30 червня зібралась одна з важливих та «професійних» комісій по депутатської діяльності, законності, антикорупційної політики та правопорядку. У складі цієї комісії одні юристи, які мають у своїй кишені дипломи вищих навчальних закладів і які, як ніхто, мали б розуміти, що таке Закони України, та як важливо їх виконувати.

Так от, тема радіо нас не покинула. Нагадаємо читачам, що депутати міської ради продовжили фінансування «Програми інформаційного розвитку міста» на кілька кварталів цього року. Фактично, програма написана для фінансування КМ «Бердичівська редакція радіомовлення», керує яким Березовенко Лілія. Сім’я Березовенків відома у місті завдяки кумівству з міським головою. Чоловік пані Лілії є депутатом міської ради, Віталій Березовенко, який, власне, на сесії міської ради теж проголосував за продовження фінансування програми. Отут у громади міста і виникає закономірне питання, чи мав пан Березовенко голосувати за дане питання, чи зобов’язаний був взяти самовідвід?

Це саме питання на комісії підняв і голова громадської організації «Український поступ» Олександр Кухарчук. Щоправда, дане питання пан Олександр підійняв ще понад два місяці тому, але відповіді так і не дочекався. На думку Олександра Кухарчука, Березовенко Віталій таки вчинив корупційне правопорушення, прямо передбачене ЗУ «По запобігання корупції», коли під час 4 сесії міської ради (25 квітня 2016 року) брав участь в обговоренні та голосуванні питання порядку денного «Внесення змін до програми розвитку інформаційного простору», до якого входило питання продовження функціонування і подальшого фінансування комунального підприємства комунального підприємства, керівником якого є дружина пана Березовенка. Якби це питання не отримало підтримки міської ради, то дружина пана Віталія втратила б роботу і керівну посаду. Підставами для таких висновків є аналіз чинного Закону України «Про запобігання корупції».

Звісно, під час розгляду комісією питання про Віталія Березовенка, сам депутат усунувся від розгляду, адже він зацікавлена особа, але апелював на свій захист. В якості захисту він використовував регламент міської ради, який, власне, депутати і приймали. Щоправда, такий досвідчений юрист, як пан Березовенко, мав би знати, що регламент міської ради по ієрархії законодавчих актів є значно нижчим ніж Закони України прийняті Верховною Радою та підписані Президентом. Хоча, можливо, деяким депутатам міської ради вже і Президент «не голова». Хоча у статті 28 п.5 у тому ж ЗУ «Про запобігання корупції» чітко вказано, що у разі існування сумнівів щодо наявності в сторони конфлікту інтересів вона зобов’язана звернутись за роз’ясненням до територіального органу Національного агентства». І вже після його висновків вчиняти певні дії.

До спільного рішення так і не дійшли, і комісія ще буде вирішувати, чи є у діях депутата Березовенка корупційні ознаки. Будемо чекати.

IMG_3915 IMG_3918 IMG_3919 IMG_3920 IMG_3923 IMG_3925