додому Різне Навчання в Польщі: місця, напрямки та особливості вступу

Навчання в Польщі: місця, напрямки та особливості вступу

100
0

Навчання в Польщі є оптимальним варіантом для багатьох вітчизняних абітурієнтів. Лояльна цінова політика, невисокі вимоги до вступу і величезний список пропонованих спеціальностей, – все це приваблює учнів старших класів. Крім цього, на уроках профорієнтації представники компаній розповідають про всілякі переваги навчання за кордоном, які не можуть залишити байдужими і юнаків, і їх батьків.

Практично всі університети Польщі готові прийняти до лав студентів іноземців. При цьому, студентами можуть стати як школярі, так і люди з вищою освітою. Навіть після 9-го класу ви можете вступити в профільне училище і отримати спеціальність. Що ж стосується ВНЗ Польщі, то сюди двері відкриті лише для тих, хто має повну середню освіту.

Досить часто абітурієнтами стають іноземці, які почали вчитися в місцевому університеті, після чого перевелися на магістратуру в Польщі. Це чудове рішення для тих, хто бажає поліпшити рівень своїх знань і навчитися новому. Чим хороша магістратура в Польщі для українців, ви дізнаєтеся на сайті компанії Моя Едукація.

Як вступити в польський ВНЗ

Для вступу в польський університет необхідно зібрати пакет документів і подати заявку. Потрібно мати закордонний паспорт, свідоцтво про народження, кілька фотографій, медичну довідку за формою 086-У і атестат. Для навчання в Польщі на магістратурі необхідно надати диплом бакалавра і додаток до нього.

Для вступу в кращі польські університети будуть потрібні деякі знання основних предметів, а також навички спілкування польською або англійською мовою. Для цього абітурієнт повинен заздалегідь записатися на мовні курси, щоб вчасно отримати офіційне свідоцтво від школи. Також важливо правильно обрати навчальний заклад та бажану спеціальність. Найпопулярнішими містами для навчання є Варшава, Вроцлав, Краків і Познань. Вступити на навчання в Польщі у Варшаві вам допоможуть представники міжнародного проекту «Мoja Edukacja». Ви дізнаєтеся про всі нюанси навчання, розцінки і специфіку вступу.

Вартість навчання в Польщі варіюється від 900 євро до 4500 євро за рік. Даний показник залежить від форми навчання, мови викладання, престижності навчального закладу та інших моментів. Дистанційне і заочне навчання в Польщі оцінюється недорого в порівнянні з навчанням на денній формі. Тим не менше, більшість іноземних абітурієнтів обирають саме денну форму навчання. Які університети Польщі пропонують повноцінне навчання на денній основі, дізнайтеся на сайті компанії Моя Едукація.

Безкоштовна магістратура в Польщі, як і пільгове навчання на бакалавра, реальна. Для того, щоб вчитися на бюджетному місці, необхідно володіти винятковими знаннями польської мови. Свої навички абітурієнт повинен показати на одному з конкурсів, які щорічно проводяться університетами. Також завжди є можливість поборотися за грант на навчання, виконавши завдання від приймальної комісії.

Види навчання в польських університетах і їх особливості

Навчання за кордоном – це прекрасна можливість отримати високі знання, нові навички та знайти високооплачувану роботу. Більшість вітчизняних абітурієнтів, які покинули батьківщину з метою здобуття вищої освіти в Польщі, знайшли хорошу роботу і залишилися там назавжди. Для тих же, хто з тих чи інших причин не має можливості покинути межі рідної країни, існує можливість навчатися за місцем проживання.

Дистанційне навчання за кордоном має на увазі навчання за допомогою інтернет-програм. Це дуже зручно, так як студент не повинен відвідувати навчальний заклад, а може перебувати вдома. Дистанційне навчання є оптимальним варіантом для тих, хто вже має постійне місце роботи, але бажає отримати додаткову спеціальність. Як проходить навчання за кордоном для українців, вам розкажуть співробітники компанії Моя Едукація. Ви дізнаєтеся про специфіку вступу, найпопулярніших ВНЗ в Польщі, розцінки на навчання та інші нюанси.

Здобути освіту в Польщі має право будь-який бажаючий, який закінчив школу, інститут або коледж. Простими словами, студентом може стати колишній школяр, студент місцевого вузу, бакалавр, магістр або спеціаліст. Також завжди є можливість отримати післядипломну освіту в Польщі для тих, хто закінчив місцевий університет. Які переваги має заочна освіта в Польщі, ви дізнаєтеся на сайті компанії Моя Едукація або безпосередньо у менеджера.

Вартість освіти в Польщі

Для багатьох абітурієнтів важливим критерієм є вартість навчання. Цінова політика університетів Польщі побудована за єдиним принципом, тому ціни на навчання мало чим відрізняються. Найбільш доступними є приватні університети, більш дорогими – державні. Найбільш престижними і популярними визнані такі державні ВНЗ, як Варшавський, Вроцлавський і Ягеллонський університети, Гірничо-металургійна академія ім. Станіслава Сташица в Кракові і університет імена Адама Міцкевича. Ці навчальні заклади займають лідируючі позиції в загальному рейтингу ВНЗ Польщі.

Безкоштовне навчання за кордоном пропонують як комерційні, так і державні університети. В першу чергу така можливість надається корінним жителям і тим, хто має карту поляка. Серед іноземних студентів віддається перевага особливо тямущим і цілеспрямованим хлопцям, які на високому рівні володіють польською мовою. Для отримання пільгового місця необхідно взяти участь в конкурсі від навчального закладу або поборотися за грант на безкоштовне навчання.