додому Бердичів Бізнес Міська лазня обійдеться місту цього року майже у 2 мільйони

Міська лазня обійдеться місту цього року майже у 2 мільйони

119
0

Навіщо місту підприємства, які є відкрито збитковими? Так, для прикладу, на заходи з розвитку КП «Міська лазня» на 2016 рік було виділено майже 2 мільйони гривень. На капітальний ремонт приміщень та котельні майже півтора мільйони гривень і фінансова підтримка 478 127 гривень. Яка може бути фінансова підтримка, якщо підприємство працює, відвідувачів дійсно багато, і, здавалось, воно має саме на себе заробляти.

На усіх засіданнях, де підіймається питання міської лазні, міський голова розповідає, що підприємство не може бути прибутковим, бо ціни на світло, газ, воду, дуже високі, а якщо підняти ціну на послуги, то туди ніхто не буде ходити. Це при тому, о у місті є дуже багато приватних саун та лазень, де ціни за годину користування сягають 100 гривень.

До міської лазні ходять дуже багато бердичівлян і дуже неправильна думка, що лише пенсіонери користуються її послугами. Пенсіонерам надаються знижки, але є багато пільгових категорій, які отримують безкоштовні талони на відвідування. Пенсіонери, учасники війни, діти війни, інваліди – усі ці люди отримують пільги на користування послугами комунального підприємства. Питання, що таких людей дуже багато, навіть не підіймається, бо якщо забрати такі пільгові помивки, то міський голова може позбутись кілька тисяч своїх виборів, які йому вдячні за те, що Василь Мазур проявляє таку турботу про них. А про те, що з міського бюджету мільйонами виділяються кошти на підприємство, яке навіть ніхто не намагається вивести на прибутковий рівень, ніхто не говорить.

Доцільно, що депутатами вже кілька разів підіймалось питання, аби надати лазню в оренду приватній особі, яка б вклала власні кошти у розвиток, сплачувала б податки, на умовах договору з міською радою зберегла б якісь пільги. Це б не тільки зберегло кошти міського бюджету, а ще й наповнювало його.