додому Бердичів «Мы к вам заехали на час…»

«Мы к вам заехали на час…»

135
0

На шляху до міста Рівне лежить наше славне місто Бердичів. Тому і зупинилась тут на одну годину команда Фундації польсько-української співпраці Паусі, яка впроваджує у місцях України партиципаторний бюджет. До нашого міста завітав Костянтин Плоский, заступник виконавчого директора Фундації та заступник начальника управління – начальник відділу фінансів підприємств комунальної власності та з питань нових форм господарювання м. Чернігів Олена Лисенко. Громадських активістів, журналістів, керівників деяких установ та працівників виконкому зібрали у нарадчій кімнаті аби розповісти, що ж це за такий цікавий бюджет та як його впроваджувати.

Представники фундації рекламували сам проект мало, адже усю інформацію можна дізнатись на сайті. Більше інформації розповіла пані Олена Лисенко, яка на практиці вже запровадила громадський бюджет у своєму місті. Суть полягає у тому, що міська влада виділяє певну частину коштів на першочергові потреби містян, тобто спрямовують їх туди, де бачать проблеми саме громада. Люди пишуть проекти, які б хотіли б реалізувати, міська рада перевіряє чи це не фікції, пропускає їх до конкурсу. Далі триває голосування серед містян і той проект, який набрав найбільше схвальних відгуків реалізовується. Звісно, на руки гроші людині ніхто не дає, їх отримує головний розпорядник. Але це реальна можливість допустити містян до міського бюджету, адже влада сама не може бачити усіх проблем міста, а тим паче знати про усі бажання його жителів.

Такий спосіб формування бюджету є досить ефективний і застосовується у дуже багатьох містах світу. Вперше його впровадили у Бразиліїї, у 2000-х рокав у Європі, з 2011 року в Польщі і, нарешті, з 2015 в Україні. Наразі в Україні до проекту долучилось 20 міст, а ефективно працює і має позитивний сталий досвід в Полтаві, Черкасах, Чернігові.

В теорії – це реальна можливість для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади. На практиці ж це можливо лише тоді, коли владі самій цікаво долучити громадян, а це можливо лише у випадку, коли немає постійного «деребану» коштів.

1 2 3