додому Бердичів «Михайло Грушевський – вчений, історик, державний діяч»

«Михайло Грушевський – вчений, історик, державний діяч»

70
0

З метою вшанування пам’яті видатної особистості та формування національної свідомості осіб, що перебувають на обліку в Бердичівському міськрайонному відділі кримінально-виконавчої інспекції, з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, 28 вересня працівниками відділу було організовано та проведено тематично-просвітницькі заходи із неповнолітніми та засудженими старше 18 років.

Під час патріотично-виховних годин підоблікових засуджених було ознайомлено з біографією видатного історика, літературознавця, соціолога – Грушевського Михайла Сергійовича. Найбільша наукова праця вченого стосувалась історії України і була оформлена в багатотомному виданні «Історія України-Руси». До відома присутніх було доведено, що окрім наукової діяльності Михайло Грушевський активно займався громадсько-політичними справами, адже саме йому судилось стати головою Центральної Ради Української народної республіки, першої у ХХ ст. незалежної Української держави.

“Наукова та політична спадщина М. Грушевського – це міцні підвалини української державності,” – зауважила під час свого виступу бібліотекар читального залу районної бібліотеки Купріянова В.В. Спеціально для неповнолітніх, що перебувають на обліку Бердичівського ВКВІ, у приміщенні бібліотеки була влаштована тематична виставка наукових робіт діяча, чиє ім’я навік закарбовано в славетній історії державотворення.

Михайло Грушевський — вчений, чия “наукова скарбниця” нараховує близько двох тисяч праць з історії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору. Протягом життя у своїй діяльності, у своїх творах науковець стверджував, що влада у державі повинна належати особам, обраним народом на демократичних засадах. Він був справжнім патріотом України та поціновувачем української мови. Пишаймося видатними особистостями, які творили історію, яку ми, українці, повинні знати та шанувати!

Фахівець із питань соціальної роботи Бердичівського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області О.В. Новіцька