додому Бердичів Бізнес Минулого року в Житомирській області у центрах зайнятості було на 10 тис....

Минулого року в Житомирській області у центрах зайнятості було на 10 тис. вакансій менше, ніж у 2020 році

88
0

Упродовж 2021 року роботодавці проінформували міські центри зайнятості та філії Житомирського обласного центру зайнятості про наявність 29,2 тис. вакансій, що майже на 10 тис. менше, ніж у 2020 році.

Про це  повідомила пресслужба обласного центру зайнятості.

«Кількість зареєстрованих пропозицій роботи зменшилась у всіх підрозділах служби, окрім Овруцької, Попільнянської і Черняхівської філій, де вибір місць праці залишився на рівні попереднього року. Структура вакансій на Житомирщині за видами економічної діяльності була наступною: 26% вакансій пропонувалися на підприємствах переробної промисловості; 14% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 12% – у сільському господарстві; 11% – у державному управлінні й обороні; 9% – в освіті», – йдеться у повідомленні.

У професійному розрізі, найбільше вакансій пропонувалося для працевлаштування робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (26%); некваліфікованих працівників(18%); кваліфікованих робітників з інструментом (13%); працівників сфери торгівлі(12%); фахівців та професіоналів(по 10%); керівників, менеджерів (7%).

«Розпочався 2022-й рік із 1352 варіантами працевлаштування, зареєстрованими в обласній службі зайнятості. Середнє навантаження на кожну із них – 9 претендентів з числа безробітних (на початку 2021 року було 11)», – інформує обласний центр зайнятості.

Середній розмір пропонованої заробітної плати у вакансіях, наявних на початок 2022 року, становить понад 8200 грн, тоді як на початку минулого, 2021 року, – близько 6800 грн.

«У професійному розрізі найвищу зарплату – в середньому близько 9500 грн – роботодавці пропонують робітникам з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування і машин. Середній розмір винагороди за роботу таких кваліфікованих працівників навіть є вищим, ніж у професійної групи керівників і менеджерів (близько 9100 грн). На третьому місці за рівнем зарплати у нинішніх вакансіях – кваліфіковані робітники з інструментом (8600 грн)», – інформує центр зайнятості.

Найменше заохочують до працевлаштування роботодавці, які працюють у сільському і лісовому господарстві. Майбутнім працівникам вони декларують місячний дохід в середньому близько 6700 грн.

Житомир інфо