додому Бердичів Мешканці смт Гришківці доведені до відчаю. Вчора на кілька годин перекрили дорогу...

Мешканці смт Гришківці доведені до відчаю. Вчора на кілька годин перекрили дорогу між Бердичевом та Житомиром

173
0

Резонансна подія,для нашого міста, сталась вчора. Мешканці смт Гришківці, доведені до відчаю екологічною ситуацією у селищі, перекрили трасу Могилів-Подільський – Житомир. Кілька годин у селі Осиково автівки стояли у величезній черзі, а протестуючі безперервно переходили дорогу по пішохідному переходу. Люди не вимагали нічого нездійсненного, вони хочуть аби їм дали чисте повітря, аби вони мали змогу дихати.

Ситуація наступна, у смт Гришківці працює підприємство, що виробляє деревне вугілля. Усі викиди, пов’язані з виробництвом, за словами мешканців, здійснюється безпосередньо в атмосферу. Саме виробництво розміщено дуже близько до людей, у межах сто метрів, при тому має бути не ближче як 500. Люди труяться чадними газами, діти почали страждати від постійних кашлів. Деякі батьки змушені відправляти дітей ночувати до родичів у місто, а ті, хто таких не має, закупорюють вікна, але сморід все одно стоїть у помешканнях. Люди неодноразово звертались у різні інстанції, до губернатора, у санстанції, до очільника РДА, та усі комісії давали один висновок – усе в межах норми. Місцеве населення стверджує, що комісії приїздять удень, коли дійсно все добре, а от вночі починається найстрашніше.

Люди пішли на такий кардинальний крок, бо доведені до відчаю. На своїх рідних обійстях вони не можуть вживати у їжу власно вирощену городину, бо на неї осідають отруйні осади. У повітрі стоїть постійний сморід. На час проведення комісій, а це два дні, підприємство призупиняло роботу, тоді люди могли ковтнути свіжого повітря. Як тільки комісії закінчувались, для людей знову розпочинався ад.

Усі знають, що українці народ терплячий. Багато чого вони зараз переносять зціпивши зуби, але наскільки людей потрібно було дістати, що вони вирішили вже іти в наступ, без зброї, на голому ентузіазмі.

Кілька годин дорога була перекрита. До людей приїздив Едуард Томашевський, намагався владнати ситуацію. Та, як відомо, ця людина не має довіри громади, та й нічого адекватного, окрім «дозвіл видавав не я», він не зміг. Тим паче, люди вже оббивали пороги його кабінету, і це нічого не дало.

Пізніше до людей приєднались і деякі районні депутати, і заступник голова районної ради, і поліція, яка намагалась заспокоїти протестуючих. Єдиною людиною, яка змогла цю ситуацію хоч трохи привести до ладу – це нова очільниця Бердичівського відділу поліції, Ольга Зінченко. Жінка повела себе на багато мужніше деяких присутніх там чоловіків. За кілька хвилин вона знайшла номер підприємця, проти якого повстала громада. Протягом пів години була організована зустріч очільника РДА, громади, поліції і представника підприємства. Люди розблокували трасу та поїхали до районної адміністрації, аби вести перемовини.

Там за круглим столом намагались дійти згоди. Після довгих перекидів неввічливостями, обуренням громади, представник підприємства дав згоду на час призупинити роботу. В свою чергу Ольга Зінченко попросила громаду написати заяву до поліції, аби вони змогли долучитись до розслідування і пообіцяла взяти справу на власний контроль. Наразі перемовини продовжуються, громада сподівається на правосуддя, а ми, у свою чергу, будемо спостерігати за розвитком подій.

IMG_4768 IMG_4769 IMG_4770 IMG_4772 IMG_4774 IMG_4775 IMG_4776 IMG_4784 IMG_4786 IMG_4787 IMG_4790 IMG_4791 IMG_4792 IMG_4796 IMG_4799 IMG_4801 IMG_4805 IMG_4813 IMG_4820 IMG_4821 IMG_4822 IMG_4828 IMG_2992