додому Бердичів Марш вишиванки – форпост українських свят у Бердичеві ФОТОРЕПОРТАЖ

Марш вишиванки – форпост українських свят у Бердичеві ФОТОРЕПОРТАЖ

301
0

18 травня українці у всьому світі святкують День вишиванки. Цього дня люди одягаються в український національний одяг та прогулюються своїми містами.  Бердичів вже традиційно відзначає свята пачками і не так як усі.

19 травня, в місті відбулись урочистості з нагоди кількох дат: Дня Європи, Дня вишиванки, Дня матері і Міжнародного дня сім’ї.  Розпочалися заходи в другій половині дня. На площі Центральній були представлені виставки, вікторини та майстер-класи. Завершенням концертно-розважальної програми стала святкова урочиста хода започаткована в Бердичеві кілька років тому Всеукраїнським об’єднанням «Свобода» від Центральної площі до площі Мистецької.

Попереду колони їхали велосипедисти в супроводі оркестру під прапорами Бердичева, України та Євросоюзу. Надягнув вишиванку цього року Василь Мазур із заступниками та членами виконавчого комітету. В колоні також були помічено кілька депутатів міської ради. Єдиний з обранців хто долучився з родиною до святкувань – депутат Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський.

Поділився враженнями від побаченого інший депутат міської ради і засновник маршу вишиванки у Бердичеві Олексій Побережний: «Звісно я долучився до сьогоднішньої події. Для мене щороку – це особливе свято, це те, що я довго намагався впровадити в рідному місті. Ми бачимо неймовірне різноманіття вишиванок у кожного і ця унікальність для нашої нації є своєрідним кодом. Звісно, під час ходи не вистачає можливості учасникам заспівати національних та патріотичних пісень, оркестр явно саме тому тут і задіяний. Адже духом і відрізнялися наші свободівські заходи. Проте, прийде час і ми цю подію обов’язково наповнимо українським змістом. Головне, що марш вишиванки став вже традиційним міським заходом».

Цікаво, що Василь Мазур зі своїм оточенням не лише вдягнули вишиванки, а й дав себе розмалювати в національні кольори. Фактично, День вишиванки на сьогодні є єдиним заходом протягом усього року в місті, коли його мешканець може відчути себе українцем.

День Незалежності та День міста, нажаль, часто проводиться нашими провінційними чиновниками для галочки, супроводжується масовим споживанням алкоголю в центрі міста і виступом часто російськомовних гастролерів чужих за своєю суттю. Такий стан речей аж ніяк не дотягує до заходів, які мають культивувати українську культуру та національну гордість, а тим більше гідність. Саме тому, на сьогодні День вишиванки є форпостом якості у проведенні національних свят у місті.