додому Бердичів Лицар виховується з дитинства: як сотні дітей на Житомирщині перетворилися на мужніх...

Лицар виховується з дитинства: як сотні дітей на Житомирщині перетворилися на мужніх соколів

121
0

Травень місяць цього року став насиченим періодом в якому сконцентровано найбільша кількість заходів пов’язаних з реальним патріотичним вихованням молоді. А все завдяки Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), яка є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Метою гри «Джура» є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Цього року, 23 травня у Житомирі вдруге офіційно розпочалась гра, яка цього року проходить під гаслом «Джура – Десантник – Нащадки козацької слави». Всього взяло участь 28 команд з усієї Житомирщини, загалом понад 220 учасників. Три дні діти жили у спеціально облаштованому таборі під селом Зарічани, де змагалися за право участі на Всеукраїнському рівні.

Учасників привітали заступник начальника військового інституту полковник Володимир Наконечний, голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, начальник управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації Світлана Гресь, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович.

Переможцями обласних змагань стали юні козаки з Озерненської гімназії (Житомирський район). З 8 видів випробувань озерненці у 5 здобули перше місце. Серед лідерів також команди Бердичівського району та міста Бердичева, міст Житомира та Коростеня.

Згодом на базі Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова також зустрілись на змаганнях команди юних патріотів з 14 регіонів України.

Учні старших класів та студенти отримали навички з рукопашного бою, тактико-медичної підготовки, тактичної підготовки та організації переправ, відвідали Народний музей бойової слави військового інституту.

Крім того, учасники змагань взяли участь у молодіжному патріотичному заході біля пам’ятного знака «Коліївщина» в селищі Кодня Житомирського району та у круглому столі, присвяченому 100-річчю подій Української революції 1917–1921 років.

Основна ж частина змагань складається з стройової підготовки, гра «Відун», в якій перевіряють учасників на знання історії козацької доби. Також у програмі – боротьба «Навхрест», де доля команди залежить від одного гравця.

Попередньо в етапах на Бердичівщині за перемогу в районі боролися команди з Маркушівської, Мирославської, Озадівської, Половецької, Романівської, Райгородоцької, Рейської, Скраглівської, Старосолотвинської, Швайківської загальноосвітніх шкіл та Гришковецької гімназії.

На наших теренах змагання проходили у кілька етапів. Учасникам необхідно було продемонструвати вміння зі стройової підготовки, надання домедичної допомоги, орієнтування на місцевості, стрільби та вміння  пройти крізь смугу перешкод.

За підсумками районного етапу дитячо-юнацької гри «Сокіл» (Джура), перемогу здобули вихованці Гришковецької гімназії. Друге місце дісталось школярам з Маркушівської ЗОШ, ІІІ – Скраглівської.

Організаторами заходу є Міністерство молоді та спорту та профільне управління облдержадміністрації. Високий рівень заходу підтверджується тим, що створений для цього штаб очолює Перший заступник Голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута.

Якщо протягом всього часу відновлення Незалежності України подібні заходи відбувалися формально та для галочки, то сьогодні можна помітити дійсно виховну функцію подібних подій. Україна вчиться не лише обороняти себе на східному фронті, а й готувати справжніх лицарів, які знають про своїх героїчних пращурів і зможуть гідно передати естафету подвигів своїм нащадкам.