додому Бердичів Бізнес Куди течуть грошики з бюджету міста і коли вже ці ріки наповняться...

Куди течуть грошики з бюджету міста і коли вже ці ріки наповняться ними?

113
0

Зміни до бюджету, які прийняли депутати міської ради на позачерговій сесії, яка відбулась 8 вересня, стосуються кожного бердичівлянина. Допоки це не зрозуміють містяни у Бердичеві буде творитись хаос. Ми, бердичівляни, звичайні перехожі, підприємці, бюджетними, основні наповнювачі місцевого бюджету. Ми – це ті, хто сплачує податки, адміністративні штрафи, соціальні внески. Міський голова та депутати, це ті люди, які мають вправно розпоряджатись цими коштами заради поліпшення життя громади, створення комфорту у місті. Але разом з тим, про ці кошти потрібно постійно звітувати перед громадою. Громада ж, у свою чергу, має питати з міського голови, куди ж кошти йдуть. Саме громада має долучатись до розподілення коштів. Так як містянам це зробити важко, вони делегують у міську раду довірених осіб – депутатів. Але, як показує практика, більшість депутатів міської ради виконують рішення так, як це вигідно міському голові. І тече це все чудово по накатаній доріжці і ніякій громаді то не цікаво. Для того, аби виділити кошти з бюджету, має бути написана міська програма, і таких у нас безліч. Працюють вони чи ні – невідомо, але кошти виділяються майже під кожну з них.

Особисто мені цікаво, куди ж ідуть кошти з бюджету і дуже хотілось би, аби кожен бердичівлянин це знав. Отже, видатки з бюджету, які конче необхідні, на думку міського голови та його бюджетного апарату.

8 вересня проголосували за виділення коштів по Міській програмі розвитку закладів культури на 2016-2020 роки: інші культурно-освітні заходи 80 900 грн і по цій же програмі на інші видатки 950 000 грн. працівники культури, вони ж бюджетники, які годуються з рук міського голови, вони ж – потенційні виборці, треба підтримати. І разом з тим на реалізації Міської програми щодо виконання заходів обласної та Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2011-2016 роки аж 1 000 грн, не густо.

На компенсацію виплати на пільговий проїзд, по міській програмі соціального захисту окремих категорій громадян на 2016-2020 роки, автомобільним транспортом окремим категоріям громадян – 1 620 000 грн, на залізничному транспорті – 380 000 грн. понад півтора мільйони гривень на компенсацію за проїзд пільговим категоріям громадян, список яких у нашому місті ледь не самий більший по України. правильно, Мазур добрий, Мазур усім допомагає. Разом з тим допомагає і найбільшому монополісту міста з перевезень АТП-11837, який ні у якому разі не належить депутати ВР з Бердичева.

На благоустрій міст, сіл та селищ у 2016 році виділено 8 468 196 грн, це вже по Програмі розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Бердичева на 2016 рік.

Видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха по Програмі розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста на 2016 рік було виділено 1 760 000 грн. Отут хочеться зробити дуже великі круглі очі.

На заходи з організації рятування на водах по Міській програмі забезпечення безпеки перебування людей на водних об’єктах на період 2016-2020 роки було виділено 492 000 грн. Це на всі чотири роки чи тільки на цей? Бо якщо на чотири то мало буде, а якщо у цьому, то чи не забагато?
На поточний ремонт покрівлі міського плавального басейну було виділено 101 000 грн. У мене питання, чому ж не у грудні? Літо пройшло, басейн не працював, ремонтуйте досхочу.

Міськвиконком попросив і собі 366 000 грн на придбання обладнання для забезпечення реєстрації місця проживання фізичних осіб та на…кондиціонер. Я, звісно, розумію, що добрий хазяїн сані з літа готує. Як сказав міський голова, кондиціонер облаштують у депутатській кімнаті. Безумовно, він там потрібен, депутати там проводять комісії, зустрічаються з громадянами, приміщення старе і задуха там страшна. Але знову ж таки. Вже вересень місяць, чи потрібен він там зараз?

Цифр багато, розібратись у них на перший погляд важко, але… Але ми маємо на них звертати увагу, прагнути роздивитись, куди ж ідуть наші з вами кошти і не лишатись байдужими.