додому Бердичів Куди зникли червоні дуби з бульвару в Бердичеві? ФОТО

Куди зникли червоні дуби з бульвару в Бердичеві? ФОТО

87
0

Рік тому бердичівляни були ошелешені новиною: каштани на легендарному бердичівському бульварі виявилися зовсім старими і їх необхідно зрізати, але представники влади відразу поспішили заспокоїти – замість старих каштанів будуть висаджені саджанці червоного, або, як його ще називають, канадського дуба.

Роботу не відкладали в довгий ящик і вже в квітні городяни могли спостерігати, як за допомогою техніки комунальники висаджують молоденькі дубочки між каштанами. Планувалося, що за пару років нові дерева повністю замінять каштани на центральному бульварі.

На мій інформаційний запит, скільки було висаджено дерев в 2016 році, повідомили, що на бульварі було висаджено 125 штук саджанців червоного дуба, також висаджено на провулку Піонерському – 50 дерев, по вулиці Богдана Хмельницького – 26 саджанців, 58 – по вул. 30-років Перемоги та 60 дерев центральними вулицями Бердичева. Бюджетних грошей на висадку дерев не витрачали: все виростили своїми силами на базі підприємства «Бердичівкомунсервіс».

Минуло півтора року і дуби безслідно зникли з бульвару в Бердичеві. Чи то не прижилися, чи то їх пересадили кудись в інше місце. Зникли тихо, без пафосу, з яким їх висаджували. Залишилися лише стародавні каштани, які пам’ятають чималий шматок історії міста, які бачили бульвар таким, яким описував його в своїх творах Віктор Коржук.

А що тепер? Якщо, за словами деяких фахівців, каштани потрібно зрізати за непридатністю, а нові саджанці червоного дуба безслідно зникли, бульвар залишиться без дерев?

У нашому місті нині можливо все…

Олексій Тростянський