додому Бердичів Бізнес “Куда уехал цирк? Он был еще вчера…”

“Куда уехал цирк? Он был еще вчера…”

375
0

Тільки факти і нічого окрім цього. Усе нижче написане – це лише факти, аналіз та висновки кожен може зробити сам. Але прийміть до уваги, що події, які стались 19 вересня, це не опис американського блокбастеру, а суворі реалії Бердичева.

Усі ми пам’ятаємо історію, коли у підприємців міста невідомо на яких підставах конфіскували техніку, якою вони обробляли кар’єр у селищі Райки. Техніку вивезли недалеко, на території Райківської виправної колонії, де вона стояла до вечора 19 вересня.

А от ввечері 19 вересня місцеві жителі помітили небувалий ажіотаж у воріт виправної колонії: туди приїхав вантажний кран, тягач, кілька автівок. Місцеві жителі одразу зателефонували підприємцям, чия техніка стоїть на території виправної колонії і останні у найкоротші терміни приїхали на місце події. Виявилось, що техніку приїхали забирати правоохоронці, щоправда, невідомо на яких підставах. Один з підприємців попросив показати договори оренди на техніку, яка буде перевозити його майно, та таких не виявилось. Потім підприємець намагався з’ясувати чи слідча, яка має намір перевезти техніку, взагалі при виконанні службових обов’язків, але відповідних документів також не було. Не було навіть рішення про перевезення цього майна. Логічний висновок напрошується – на цьому місці тут і зараз відбувається крадіжка. Тільки так зміг оцінити ці діяння підприємець. Допоки йшли з’ясування між підприємцем та слідчою, техніку продовжували грузити. Підприємець вирішив подивитись, куди ж її будуть везти.

Яке ж здивування було у нього та його друзів, коли техніку привезли на територію військової частини, що на Червоній горі. Ворота військової частини – польової пошти В-3232 відчинились і туди почали завозити техніку. Не мені говорити, що в умовах особливого стану в країні, на територію секретного об’єкту на невідомих вантажівках житомирські правоохоронці завезли техніку, на перевезення якої не мають документів. Цікаво, це командир військової частини за власної ініціативи такі послуги надає чи все-таки є вказівка зверху? Якщо це він такий ініціативний, то яка нагорода його чекає від вищого керівництва?

Коли підприємець побачив, куди ж привезли техніку, він викликав правоохоронців за телефонним номером 102. Так, приїхали бердичівські поліцейські, на чолі з новопризначеною начальницею поліції. Коли остання приїхала, вона не підійшла до підприємців, а одразу попрямувала до людей, які перевозили техніку. Інші правоохоронці у масках були із автоматами, які одразу зняли з запобіжників та направили на підприємців та активістів, які були без зброї та не чинили ніякого опору. Після її прибуття ворота військової частини відкрились та техніку загнали на територію військової частини, наголошую, секретного об’єкту! Тепер підприємці, які володіють вивезеною технікою, не мають жодних документів про те, куди ж вона була направлена, у якому стані, пломби з неї зірвані. Виникає резонне питання, до кого звертатись, куди бігти, кому скаржитись та хто може стати на захист?

P.S. Резонне питання виникає по техніці, яка займалась перевезенням, кому вона належить? Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» усе рухоме та нерухоме майно, земельні ділянки, транспортні засоби знаходяться у відкритому доступі і кожен громадянин може перевірити, кому і що належить, тим паче, якщо маєш номерні знаки транспортних засобів.

sencha img_6337