додому Бердичів Київський патріархат з українською нацією

Київський патріархат з українською нацією

86
0

Військовий капелан 26 артилерійської бригади протоієрей Євгеній Шимченко 28 липня у Києві прийняв участь у хресній ході з нагоди Дня хрещення Русі-України, організована Українською православною церквою Київського патріархату.

Понад 10 тисяч вірян узяли участь у хресному ходу. Одне з головних місць у колоні виділили матерям і дружинам загиблих учасників АТО, а також тих, хто в полоні. Одразу за ними розташувалися військові. Участь у ході беруть не тільки з нагоди Хрещення Русі – бійці хочуть засвідчити повагу тій церкві, яка від перших днів підтримує їх на передовій. “Ця підтримка – вона не одноразова, як акція. Вона повсякденно йде. Дуже багато капеланів там зараз з нашими бійцями, вони там їх підтримують”, – кажуть військові.

У Київському патріархаті нині понад півтисячі військових капеланів. Більше півсотні з них йшла на чолі процесії. Яка пройшла центром Києва з молитвами, піснями та гаслами, її учасники заспівали Гімн України. Чимало випадкових перехожих не стримують сліз, коли бачать у колоні військових, декому з котрих навіть іти важко через поранення. Пункт призначення – Володимирська гірка.

Маршрут хресної ходи пролягав через бульвар Тараса Шевченка, вулицю Володимирську, Михайлівську площу, по вул. Трьохсвятительській і завершився молебнем біля пам’ятника Святому князю Володимиру. Напередодні свят пам’ятник було відреставровано.

Після завершення хресної ходи всіх вірян, які зібралися з усієї України, чекав козацький куліш на території Михайлівського монастиря.

28 липня відзначається День хрещення Київської Русі-України.

Ця дата відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року щорічно в цей день. Разом з тим цього ж дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі. Християнізація Русі означала входження її до світової християнської спільноти, віднайдення нею свого місця в співдружності християнських держав.