додому Бердичів Керівники області зустрілись із Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні

Керівники області зустрілись із Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні

14
0

Голова обласної ради Володимир Ширма разом із головою облдержадміністрації Ігорем Гундичем 26 березня зустрілись із Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом.

Основною метою зустрічі було обговорення  організаційних моментів для проведення Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь у Житомирі. Даний захід запланований за участі Президента Республіки Білорусь на жовтень цього року.

Надзвичайний та Повноважний Посол наголосив, що Житомирщина є надзвичайно важливим партнером для Білорусі. « Житомирська область посідає п’яте місце серед найбільших зовнішньоекономічних партнерів Білорусі, а після проведення Першого форуму регіонів у Гомелі в жовтні минулого року,  вже у січні показники співпраці з різними областями України значно зросли», – сказав він під час зустрічі.

Володимир Ширма зазначив, що завдяки таким заходам, під час яких налагоджуються прямі контакти на рівні областей, зокрема і Житомирщини, є гарні перспективи для розвитку торгівлі, економічного та інвестиційного співробітництва України та Республіки Білорусь.

Впродовж 2018 року експорт товарів у сусідню країну склав 48,1 млн. дол. США.

На території області здійснюють господарську діяльність 6 підприємств з білоруським капіталом. А саме:

  • ТОВ «Інфо-Фуд Бердичів»;
  • ТОВ «Торговий дім Інко-Фуд»;
  • ТОВ «Стиль»;
  • Овруцький щебеневий завод Гомельського міського шляхового будівельного-ремонтного тресту ;
  • ТОВ «Білорусько-українська компанія» ;
  • ТОВ «ДЖОЯ-НТН».

Плідна співпраця України та Республіки Білорусь у сферах економіки, культури, освіти, екології вже давно стали впливовим фактором регіональної і міжрегіональної політики.

001aaaaaaaaabilorus2
001aaaaaaaaabilorus3
001aaaaaaaaabilorus5
001aaaaaaaaabilorus7