додому Бердичів Кат українського народу причаївся в селі на бердичівщині

Кат українського народу причаївся в селі на бердичівщині

191
0

Прийняття законів про декомунізацію країни поклало початок нової історії. Але, на жаль, повному виконанню Закону чинять опір чиновники, які мають антиукраїнську позицію.

Звернувся до начальника Бердичівської міжрайонної прокуратури з вимогою притягнути до відповідальності порушників виконання Закону про декомунізацію!

Всупереч вимоги Закону, в селі Терехове Бердичівського району досі не демонтований пам’ятник (погруддя) кату українського народу Котовському Г.І.

Згідно інформації Українського інституту національної пам’яті, Котовський Г.І. підпадає під дію Закону про декомунізацію, який вже мав бути виконаний.

Також дане погруддя входить до Переліку пам’ятників, пам’ятних знаків, анотаційних дощок, які необхідно демонтувати, затверджений розпорядженням голови ОДА № 140 від 20.05.2016, яке також не виконується.

Історична довідка. 17 листопада 1921 в селі Малі Міньки (нині знято з обліку) поблизу Базару у ході Другого Зимового походу в бою з радянськими військами (9-та Кримська кавалерійська дивізія Котовського) зазнала поразки Волинська група Армії УНР під командуванням генерал-хорунжого Тютюнника. Понад 400 повстанців загинуло, деякі, щоб не потрапити до рук більшовиків, заподіяли собі смерть, 537 опинилися в полоні. Десятки поранених померли, 41 офіцера піддали подальшим допитам, решту – 359 засуджено на смертну кару. Після суду полонених перевели до Базару і розмістили в церкві. 23 листопада 1921 р. в Базарі більшовиками було розстріляно 359 полонених учасників походу, з яких ніхто не погодився перейти на службу до Червоної Армії.

Особи, які саботують виконання Закону повинні бути покарані, а погруддя вбивці, бандиту, антиукраїнському діячеві – демонтованим!

Пише про це громадський активіст та помічник депутата Олексій Тростянський на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9