додому Бердичів Калинівчани вдячні депутатам-радикалам за допомогу

Калинівчани вдячні депутатам-радикалам за допомогу

106
0

Вибухи на військових складах поруч біля Вінниці у Калинівці стали шоком для всієї країни. Раптова небезпека для мирних людей за одну ніч згуртувала всіх небайдужих сусідів. Бердичівляни, депутати Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський та Ілля Смичок стрімголов поїхали на допомогу людям. Українців, які змушені були покинути все і втікали в наше місто обранці терміново поселяли в теплому та зручному приміщенні геріатричного пансіонату. Оперативне реагування та комфортні умови надані депутатами, здивували самих калинівчан.

Сьогодні вже минув час, зник перший шок, але люди не забули небайдужість бердичівських обранців-добродіїв.

«За активну громадянську позицію, високий патріотизм, вагомий матеріальний внесок у розвиток волонтерського руху по підтримці військовослужбовців АТО, мирних мешканців та з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера», – таку подяку від імені громади підписали Голова Калинівської районної ради Поліщук В.К. та Голова районної адміністрації Гаврилюк В.О.

Радикал Ілля Смичок поділився приємною несподіванкою від подяки: «Калинівська трагедія вчергове довела, що Український народ єдиний, незламний та непереможний. У Калинівці під час святкування Дня волонтера, не обійшли стороною радикалів Олега Ляшка, які у ту трагічну ніч, не були осторонь біди та всіляко допомагали вивозити і розселяти людей, що намагалися врятувати свої життя. Нам, із Ігорем Романським, було надзвичайно приємно отримати подяки за активну громадську позицію».

Нагадаємо, 26 вересня близько десятої години вечора розпочалась детонація на 48 арсеналі, військової частини А1119 у смт Калинівка Вінницької області. На складах зберігалося 188 тис. тонн боєприпасів на площі 60 гектарів. Серед них – ракети для систем залпового вогню “Смерч”, “Ураган” та “Град”.

Як повідомляв Перший інформаційний портал Наш Бердичів, на гасіння пожежі були задіяні навіть танки, на місце події виїхали й бердичівські пожежники з військової частини. Всі вояки та поліція були підняті по тривозі.

Селище міського типу Калинівка розташоване за 30 кілометрів на північ від Вінниці. Населення Калинівки складає майже 20 тисяч людей, ще кілька тисяч людей живуть у прилеглих селах – Сальник, Павлівка та інших. Упродовж ночі із небезпечної зони було евакуйовані близько 28 тисяч людей. Одразу було закрито рух залізничного транспорту на перегоні Сосенка – Калинівка регіональної філії «Південно-Західна залізниця», а також рух повітряного транспорту – в радіусі 50 кілометрів від центру селища Калинівка.

Бердичівляни, які свого часу мали революційний досвід оперативно в соціальній мережі Facebook створили групу «Калинівка SOS» для координації дій волонтерів та потерпілих. Інші містяни на автівках рушили на порятунок людей. Радикали Ілля Смичок та Ігор Романський встигли здійснити кілька поїздок в небезпечну зону ризикуючи власним життям та продовжували розселяти евакуйованих людей із Калинівки всю ніч.