додому Бердичів “Кайдашева сім’я” на сцені Бердичева: як потрібно жити

“Кайдашева сім’я” на сцені Бердичева: як потрібно жити

127
0

Мабуть, кожен читав цю чудову повість Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”, яка написана понад сто років тому, і навряд чи знайдеться хтось, хто байдужий до родинних пристрастей.

У ці вихідні в Бердичеві відбулась прем’єрна україномовна вистава за повістю Івана Нечуй-Левицького “Кайдашева сім’я” від столичного театру “Срібний острів”.

Відбулася вистава 18 березня о 18:00 на сцені у міському Палаці культури імені О. Шабельника.

Життя родинне “кипить” від постійних сварок: дзвенять шибки та каструлі, грюкають двері, верещать жінки, сердито покрикують чоловіки. Переварений борщ, недостигле тісто, неметена хата, биті горшки, чужі груші…

Зала Бердичівського будинку культури наповнилася сміхом, гарними емоціями, гучними оплесками та неймовірними враженнями від гри акторів. До речі, дуже приємним став той факт, що у ролі дружини голови сімейства Кайдашів була наша землячка – бердичівлянка Анастасія Сердюк-Ратушинська. Дівчина декілька років тому потрапила на прослуховування, але на той час у трупі не було місця. Лише згодом отримала пропозицію стати акторкою театру, адже шукали актрису її типажу. І Анастасія гідно впоралась перетворившись у героїню вистави. Роль колоритного Кайдаша дісталась Михайлу, який вже багато років працює у “Срібному острові”.

На думку акторів, у гонитві за власним збагаченням і добробутом нерідко люди забувають про значення сім’ї, а народ – про значення для нього цілісної країни.

У повсякденних сварках і конфліктах ми втрачаємо свої можливості, свою бурхливу енергію, свої сили абсолютно ні за що. Тому п’єса Нечуя-Левицького має стати своєрідним символом того, як жити не потрібно. Напевно кожен з присутніх виніс для себе певний урок.