додому Бердичів Бізнес Кабмін встановив медикам мінімальні зарплати «ринкового рівня»: лікарям – 20 тис. грн,...

Кабмін встановив медикам мінімальні зарплати «ринкового рівня»: лікарям – 20 тис. грн, медсестрам – 13,5 тис. грн

75
0

З 1 січня 2022 року заробітна плата лікарів державних та комунальних медзакладів повинна бути не менш ніж 20 тис. грн, медсестер – не менш ніж 13,5 тис. грн.

Такі розміри зарплат встановлені постановою Кабінету міністрів, яку затвердили на засіданні 12 січня 2022 року.

«Мінімальна зарплата лікаря на рівні 20 тисяч гривень – це вагомий результат для нашої країни. Підвищення зарплат – це, звичайно, не єдине нововведення, яке чекає медичну галузь: завдяки рекордному бюджету (на медицину в 2022 році) НСЗУ буде підвищено фінансування лікарень, що дасть можливість також оновлювати і модернізувати медзаклади», – сказав на засіданні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 

 

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу наголосив, що дія постанови розповсюджується на всі державні і комунальні заклади охорони здоров’я, а також на установи і підприємства, які уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

«Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер. З 1 січня 2022 року зарплата лікаря повинна бути не менше 20 тисяч гривень, для медичної сестри – 13 тисяч 500 гривень. Забезпечення даного рівня оплати праці визначено в державному бюджеті на 2022 рік. Цього року маємо рекордне фінансування сфери охорони здоров’я, яке становить 232 млрд грн на всю медичну галузь. Бюджет програми медичних гарантій на цей рік становить 157 млрд 300 млн грн, що майже на 34 млрд грн більше, ніж минулого року, це дає нам можливість реалізувати постанову Кабінету міністрів, яку ми сьогодні проголосуємо щодо забезпечення ринкового рівня заробітної плати медичних працівників. Але загальний успіх реалізації цієї реформи залежить і від місцевої влади, від власників закладів, роль яких є в оплаті комунальних послуг, дооснащенні лікарень необхідним медичним обладнанням, а також створення умов і соціальних гарантій для залучення нових фахівців. Нагадаємо, що кошти з програми медичних гарантій йдуть в першу чергу на оплату медичної допомоги населенню, а саме на оплату праці медичних працівників, закупівлю лікарських засобів і витратних матеріалів, а також на медичне харчування, все інше закуповується і дооснащується власником закладу», – сказав Віктор Ляшко.

Після цього Кабмін проголосував за постанову «з техніко-юридичними правками».
Житомир.info