додому Бердичів Здійснено найдорожчий обласний проект ЄСПРООН на Бердичівщині

Здійснено найдорожчий обласний проект ЄС\ПРООН на Бердичівщині

95
0

В дитячому садочку за рахунок  проекту була проведена реконструкція системи опалення з встановленням  піролізного котла та тепломеханічного обладнання. Загальна вартість проекту складає 628 тисяч гривень, з них  проект ЄС/ПРООН надав 334 тисячі гривень, жителі села зібрали 32 тисячі гривень, обласна рада надала 86 тис. грн., 150 тис. грн. надійшло з районного бюджету та 26 тис . грн. – з бюджету Рейської сільради.

За словами координатора проекту ЄС\ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Житомирській області Георгія Федорука, даний мікропроект є найбільш вартісним з усіх проектів, що реалізуються на території області.

Важливость впровадження такого проекту полягає в стимулюванні самоорганізації громад, які об’єднують ресурси місцевих жителів та органів місцевого самоврядування для вирішення соціально важливих проблем. Бюджетних ресурсів завжди не вистачає, а залучення для розвитку інфраструктури територій міжнародних грантів є чудовим виходом з цієї ситуації.

В рамках реалізації даного проекту, було проведено модернізацію системи опалення з встановленням піролізного котла АТМОС DС 75, насосу WILQ TOP-S 40/10, баку тепло акумулятора, прокладання 72 м труб сталевих теплоiзольованих в захиснiй полiетиленовiй оболонцi для пiдземного прокладання теплових мереж, влаштування димової труби, заміну радіаторів та труб в приміщенні садочка.

Після проведення тендеру по відбору підрядної організації, за рахунок зекономлених коштів, було утеплено горище дитячого садка мінеральною ватою. Крім того, за кошти ДФРР проведено внутрішній ремонт приміщення.

Загалом в області в рамках проекту ЄС/ПРООН беруть участь 8 районів, в яких реалізується 33 мікропроекти.

Нагадаємо, що в Бердичівському районі у селі Скаківка впроваджено мікропроект – капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на металопластикові. В рамках мікропроекту проведено заміну 61 дерев’яного вікна на енергозберігаючі металопластикові та замінено вхідні двері.

У селі Хажин також впроваджено мікропроект по проведенню капітального ремонту по заміні вікон на металопластикові у Хажинській загальноосвітній школі. В рамках мікропроекту проведено заміну 69 дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові та замінено підлогу у спортивній залі.
У селі Никонівка впроваджено мікропроект по реконструкції приміщення з влаштуванням внутрішніх санвузлів у загальноосвітній школі. В результаті проведеного тендеру на зекономлені кошти додатково проведено ремонт каналізаційних колодязів, замінено козирок над запасними вхідними дверми та облицьовано грубу кахелем.