додому Бердичів Захист від насильства в сім’ї у Бердичеві

Захист від насильства в сім’ї у Бердичеві

95
0
Загальновідомо, що осередком суспільства є сім’я. На жаль, для чималої кількості жителів міста природне бажання знайти сімейний спокій залишається нездійсненною мрією. Однією з причин розпаду сім’ї та розлучень є насильство в сім’ї.
На захисті сім’ї від насильства стоїть Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». Згідно з юридичним визначенням цього офіційного правового документу, насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного та економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.
Якщо проаналізувати ситуацію в місті щодо насильства у сімї, то спостерігається тенденція до збільшення кількості повідомлень про вчинення таких протиправних дій у сімейному середовищі. Проте, варто зауважити, що дана ситуація свідчить також про обізнаність мешканців міста про служби, які надають реальну допомогу. Що, у свою чергу, свідчить про результативність інформаційно-просвітницької роботи центру, управлінь та служб виконавчого комітету Бердичівської міської ради.
Протягом 2016 року до Бердичівського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді надійшло повідомлення щодо 123 сімей, в яких було вчинено насильство. Переважна кількість протиправних дій була вчинена чоловіками.
Варто зазначити, що Бердичівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді особлива увага приділяється дітям, що опинилися у складних життєвих обставинах та виховуються в сім’ях, де батьки неналежним чином виконують свої батьківські обов’язки та є загроза будь-якому із видів насильства (сексуальне, економічне, психологічне, фізичне та інше).
Наявні випадки проявів насильства і в сімях вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей.
Взагалі при конфліктах найбільше страждають діти, що стають заручниками і учасниками протиправних дій батьків.
Спеціалісти БМЦСССДМ відвідують всі сімї, стосовно яких надійшло повідомлення, працюють як з батьками, так і з дітьми. Робота анонімна, індивідуальна, спрямовано на недопущення повторного вчинення будь-якого насильства. Тісно співпрацюємо з педагогами, де навчаються діти, працівниками правоохоронних органів, медиками. На жаль, наявні сім’ї, де насильство є нормою сімейних стосунків.
Кожен, хто потенційно може здійснити насильницькі дії, повинен знати, що такі дії є неправомірними та тягнуть за собою несення відповідальності відповідно до чинного законодавства.

До кожної проблеми є шляхи вирішення

Чекаємо на Вас за адресою: пл. Центральна, 1, каб. 84.
Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Контактний номер телефону: (04143) 4-23-34, 2-54-55.

Анонімність гарантована!