додому Бердичів Засідання Координаційної ради

Засідання Координаційної ради

81
0

1 липня 2016 року відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Бердичівської районної ради. У засіданні брали участь: голова районної ради Максим Самчик, заступник голови районної ради Олена Рудик, голова райдержадміністрації Едуард Томашевський , заступник голови райдержадміністрації Людмила Димидюк, селищний та сільські голови, депутат обласної ради Віталій Вітусевич, депутат районної ради Софія Томашевська, представники ЗМІ. На розгляд Координаційної ради вже вкотре внесено питання про об’єднання територіальних громад.

Голова районної ради Максим Самчик зазначив, що на сьогоднішній день децентралізація влади в Україні є актуальним питанням. Об’єднання територіальних громад є запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень. Зараз в Україні 190 об’єднаних територіальних громад, яким виділені кошти на розвиток інфраструктури та вирішення соціально-економічних потреб. За проведеними розрахунками єдиною спроможною об’єднаною громадою можуть стати села Іванковецького напрямку, інші громади не є економічно самодостатніми. Тому доцільно об’єднати в одну громаду весь Бердичівський район, що дасть змогу зберегти межі району та за підрахунками така громада буде перспективною та економічно спроможною.

Під час засідання думки сільських голів щодо об’єднання дещо розділилися: одні вважають, що потрібно створити 5-6 об’єднаних територіальних громад, а інші, що ефективніше об’єднати весь район у одну громаду. Після жвавого обговорення даного питання було вирішено провести фінансові розрахунки по кожній сільській раді в потребі та по факту їх фінансової спроможності , після чого повернутися до розгляду даного питання.

IMG_1874