додому Бердичів Бізнес Зарплата для деяких вчителів і медиків зросте: скільки вони отримуватимуть 2022 року

Зарплата для деяких вчителів і медиків зросте: скільки вони отримуватимуть 2022 року

73
0

В Україні встановили розмір підвищень посадових окладів працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти.

Відповідне рішення опублікували на Урядовому порталі.

У переліку освітян, яким підвищується оклад, відсутні вчителі закладів загальної середньої освіти. Тож для багатьох вчителів зарплата не зміниться.

На 10% зросте зарплата в:

педагогічних працівників, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, у закладах спеціалізованої освіти;педагогічних працівників у гімназіях, ліцеях, колегіумах, гімназіях-інтернатах, ліцеях-інтернатах, колегіумах-інтернатах;педагогічних працівників у вищих професійно-технічних училищах;педагогічних працівників у закладах освіти інтернатного типу.

На 20% зросте зарплата в:

педагогічних працівників у закладах дошкільної освіти компенсуючого типу.

На 25% зросте зарплата:

у спеціальних закладах загальної середньої освіти (спеціальних школах, навчально-реабілітаційних центрах).

На 30% зросте зарплата:

у спеціалізованих будинках дитини, дитячих будинках.Доплата за класне керівництвоНа 20% більше від окладу отримуватимуть вчителі 1-4 та підготовчих класів у закладах загальної середньої освіти.На 25% більше від окладу отримуватимуть вчителі 5-11 (12) класів у закладах загальної середньої освіти.

На 20% більше отримуватимуть викладачі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Підвищення зарплати для лікарів

Згідно з проєктом постанови про підвищення оплати праці медпрацівників, опублікованим МОЗ, надбавка за престижність праці медпрацівникам установ, закладів, організацій та підприємств 2022 року передбачена для:

  • лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналів з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності, до 500%;
  • фахівців з базовою вищою та неповною вищою медичною освітою, до 300%.

Розмір цієї надбавки обчислюватимуть, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду за ЄТС (єдиною тарифною сіткою). Проте конкретний розмір доплати установлюватиме керівник відповідної установи, організації та підприємства.

Керівники установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери, які повністю утримуються за рахунок бюджету, повинні забезпечити отримання:

  • лікарем (крім лікарів-інтернів) та професіоналом з вищою немедичною освітою, що допущений до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, нарахованої зарплати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці на рівні не менше 20 000 грн :
  • фахівцям з базовою вищою та неповною вищою медичною освітою на рівні не менше 13 500 грн