додому Бердичів Закохані в Бердичів передали музею експонати

Закохані в Бердичів передали музею експонати

238
0

У нашому місті є багато закоханих в Бердичів людей, але не всі вони проявляють свою любов. А є ті люди, які показують свою любов до рідного міста реальними справами. Є в Бердичеві невеликий фан-клуб «За Бердичів». об’єднання це неполітичне, молоде, і складається із людей, які реальними справами прославляють своє місто. Основною цілю цієї організації є допомога стати нашому місту ще більш цікавим для туристів і самих бердичівлян.
Так у переддень Міжнародного дня музеїв, який святкується 18 травня, ці активісти подарували музею історії багато історичних експонатів. Частково вони знаходили їх самі, частково дарували небайдужі, деякі були куплені за свій кошт. Усі ці речі ідентифіковані та мають прив’язку до конкретної епохи. Деякі експонати були знайдені у межах нашого міста та району, деякі з Київської, вінницької, Хмельницької та Рівненської областей.
Серед предметів старовини були передані
– Металопластика 10-13 сторіччя, Домонгольський період: накладні щитки, частини браслетів, натільні хрестики, пряжки, фрагменти каблучок, римські кільця;
– перстні та каблучки 10-13 ст
– монети Римської імперії, середньовічної Польщі
– козацькі кресала, козацький ніж, козацька однозуба виделка;
– альбом з репродукціями фотографій Бердичева 20 сторіччя;
– фотокартки Бердичева 50-х та 60-х років, оригінали;
– книжка видана в Бердичівській типографії Дорфмана, початок 20 сторіччя;
– кабінетні фотографії бердичівлян початку 20 сторіччя.
Як зазначив директор музею, пан Скваронський, ці експонати дуже цінні тим, що таких немає у наявності тут. Колись вони були, але після того як у 1954 році музей в місті був закритий, а експонати передані в музей історії в Житомир, назад цінні речі не повернулись.
Великі спасибі цим людям: Віталій Гончарук, Алла Міщук, Купріянова Вікторія, Штика Людмила, Майструк Олена та Максим Железницький.

gon1 gon2 gon3 gon4 gon5 gon6 gon7 gon8 gon9 gon10