додому Бердичів Задекларуйте доходи від здачі в оренду квартири

Задекларуйте доходи від здачі в оренду квартири

41
0

Бердичівське управління ГУ ДФС у Житомирській області інформує, що отриманий у 2018 році дохід від здачі в оренду нерухомого майна особі, яка не є податковим агентом повинен бути задекларований.
          Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичної особи – підприємця. Такі правовідносини повинні бути юридично оформленні шляхом підписання договору про найм чи оренду нерухомого майна.
          Дохід отриманий від здачі в оренду нерухомого майна (квартира, будинок, гараж тощо) підлягає оподаткуванню, що передбачено пунктом 170.1 статті 170 Податкового кодексу України.
          Орендодавець, який здає квартиру фізичній особі і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів самостійно нараховує та сплачує податок за ставкою 18% .
          Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Зазначена декларація подається до податкової інспекції за податковою адресою платника до 1 травня наступного року.

Бердичівське управління
ГУ ДФС у Житомирській області