додому Бердичів Заборона на вилов раків на водоймах Житомирщини закінчилась

Заборона на вилов раків на водоймах Житомирщини закінчилась

126
0

Відповідно до наказу Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Житомирській області №7-у від 15 березня 2016 на водоймах Житомирщини забороняється вилов раків з 15 липня по 05 вересня.

Здійснювати вилов раків дозволено з 6 вересня 2016 року. Але, любителям ловити раків слід пам’ятати основні правила «раколовства», а саме:
1) дозволяється ручне збирання раків, вилов їх раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою – «розщепом» – не більше п’яти снастей на ловця;
2) одній особі дозволяється за одну добу перебування на водоймі загального користування виловити не більше 30 раків;
3) мінімальний розмір виловленого рака повинен бути не менше ніж 10 см;
4) забороняється лов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

За порушення цих правил наступаю адміністративна відповідальність, в разі грубого порушення правил рибальства на правопорушника очікує штраф до 680 грн, в разі порушення правил рибальства до 170 грн.
Крім цього, при перевищенні добової норми вилову раків на одну особу, порушнику доведеться сплатити 25 грн 50 коп. за кожного незаконно виловленого рака.

Велике прохання до громадян не нехтувати даними правилами задля збереження запасів раків у водних об’єктах нашої області.

Житомиррибоохорона звертається до громадськості із проханням не бути байдужими до збереження природних ресурсів України: якщо Ви стали свідком правопорушення на водоймах Житомирщини просимо повідомляти про такі факти за телефоном “гарячої” лінії Житомиррибоохорони (0412) 27-57-81. Спільні зусилля органів рибоохорони і громадськості дозволять забезпечити ефективний контроль на наших водоймах.