додому Бердичів Житомирщина – перша в Україні по утворенню ОТГ, а на Бердичівщині є...

Житомирщина – перша в Україні по утворенню ОТГ, а на Бердичівщині є лише одна – Семенівська

90
0

Житомирська область посіла перше місце у загальному рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад. Такі результати оприлюднило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України у моніторингу процесу децентралізації влади та реформуванні місцевого самоврядування.

Наразі в області утворено 45 громад, і децентралізацією охоплено майже 60% території регіону.

При формуванні моніторингу Мінрегіонбуд аналізував 4 параметри: «Кількість ОТГ» – за цим показником область на 2-му місці; «Покриття площі області ОТГ» та «Територіальні громади, що об’єдналися» – за цими параметрами Житомирщина на першому місці; а за параметром «Кількість ОТГ з чисельністю менше 5 тис. осіб» – на 11 місці.

У підсумку Житомирщина вийшла на 1 місце в Україні, на другому місці – Хмельницька область, а на третьому – Чернігівська. На останньому місці по формуванню ОТГ – Кіровоградська область.

Якщо ж розглянути Бердичівщину, то на сьогодні лише третина району створила поки єдину ОТГ – Семенівську. Як повідомляв Перший інформаційний портал Наш Бердичів Найближчим часом і Гришківці змусять створити об’єднану територіальну громаду. Щоправда зміна та невизначеність через судову тяганину навколо того, хто ж таки легітимний голова районної ради Софія Томашевська чи Максим Самчик відклала на другорядний план створення громади.

Варто відзначити, що відсутність ініціативи призведе в кінцевому висновку до об’єднання усіх сіл нинішнього району навколо Бердичева. Причому про це в нашій райдержадміністрації прямо говорив голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич.

Тому якщо децентралізацією охоплено майже 60% території області, то на Бердичівщині – це лише приблизно 30%. Нездатність місцевих еліт до конструктивного діалогу, напрацювання спільного бачення розвитку сільських громад та особисті амбіції продовжують гальмувати реформу децентралізації в нашому районі.