додому Бердичів Житомирський держархів нарешті почнуть оцифровувати

Житомирський держархів нарешті почнуть оцифровувати

88
0

Першочергово на електронні носії буде переноситися інформація з метричних книг дореволюційного періоду, яка на сьогодні є найбільш затребувана відвідувачами. А все через те, що відвідувачі дуже часто  користуються оригіналами, яким понад 100 років.  У фондах Житомирського архіву  сьогодні зберігається та опрацьовується понад півтора мільйона справ. Масив документів охоплює великий період часу (ще від середньовіччя) та географію, що виходить далеко за адміністративні кордони нинішньої Житомирщини.

В Житомирі в архівних фондах зберігаються унікальні документи, що пов’язані зі знаковими іменами для історії та культури України, деякі з них мають загальносвітове значення, – розповіла заступник начальника обласного держархіву Наталія Шимченко:

“У фондах, наприклад, є актовий запис про народження Лесі Українки, Володимира Галактіоновича Короленка, запис про вінчання Оноре де Бальзака з Евеліною Ганською і багато інших документів. У нас, навіть, є три унікальні документи, які зберігаються окремо. Це оригінали підписів польських королів з печатками і власноруч написані документи, які мають цінність не тільки для України, а й світову культурну цінність”.

Окрім того, оцифрування допоможе українцям знаходити своїх предків та інформацію про них.