додому Бердичів Житомирський бронетанковий завод підготував до передачі 26 БМП

Житомирський бронетанковий завод підготував до передачі 26 БМП

38
0

“Житомирський бронетанковий завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, відновило та підготувало до передачі Збройним силам України 26 БМП-1АК, які раніше за рішенням суду були примусово вилучені у польського постачальника.

За контрактом, який було укладено в 2017 році, польська компанія “WTORPLAST S.A.” мала поставити понад 90 одиниць техніки для українських військових. Однак українська сторона отримала тоді лише 20 машин.

“Ми зіткнулися з такою ситуацією, що закордонний партнер системно не виконував свої зобов’язання. Тому цю техніку “Укрспецекспорту” довелося “добувати” шляхом судових і виконавчих проваджень”, – зауважив заступник генерального директора Укроборонпрому Ігор Фоменко.

У липні 2020 року польський суд задовольнив позов української Державної компанії “Укрспецекспорт” до “WTORPLAST S.A.” та зобов’язав останню поставити 26 одиниць техніки Україні, а також повернути авансові платежі за контрактами та компенсувати судові витрати – загалом понад 3 млн доларів США.У жовтні минулого року бойові машини піхоти було доставлено на Житомирський бронетанковий завод. Через довге зберігання техніка надійшла в незадовільному стані та без відповідної документації, тому бронетанковому заводу довелося усувати недоліки.