додому Бердичів Жителя Бердичева визнано винним у контрабанді предметів старовини, які становлять культурну цінність

Жителя Бердичева визнано винним у контрабанді предметів старовини, які становлять культурну цінність

111
0

Як повідомляє офіційний портал Бердичівського міськрайонного суду, 09.08.2016 року завершено розгляд кримінального провадження по обвинуваченню у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 15, ч.2 ст. 201 Кримінального кодексу України (вчинений за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин закінчений замах на здійснення контрабанди, тобто переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у великих розмірах, а також незаконне переміщення історичних та культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), а так само контрабанда стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України).

В ході розгляду встановлено, що житель Бердичева у період з 10.07.2015 року по 22.07.2015 року, здійснив умисні дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, використовуючи мережу поштового зв’язку «Укрпошта», предмети старовини, які становлять культурну цінність. Користуючись мережею інтернет, обвинувачений придбав монети, банкноти, інші культурні та історичні цінності а також розміщував оголошення про їх продаж. В подальшому, оформляючи міжнародні поштові відправлення, в митних деклараціях підсудний вказував недостовірну інформацію про вміст відправлень для уникнення митного контролю. Варто відмітити, що зазначені відправлення були виявлені та вилучені співробітниками УСБУ в Житомирській області.

Оцінивши всі докази, врахувавши обставини скоєння злочину, особу обвинуваченого, суд визнав його вину доведеною в повному обсязі та призначив йому покарання у виді п’яти років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням протягом одного року і шести місяців. Також вилучені культурні цінності конфісковано в дохід держави.