додому Бердичів (Жахливе відео та фото!) Шокуюча «очисна» правда. Або один день з еклогами...

(Жахливе відео та фото!) Шокуюча «очисна» правда. Або один день з еклогами у місті Бердичеві

673
0

Скраглівка – невелике селище поблизу Бердичева, яке з’єднується з містом не лише дорогою, а й річкою. Води, які течуть у річці Гнилоп’ять, протікають і через це село. Бердичів користується водою, стоки течуть по трубах і мають потрапляти до очисних споруд, де вона очищується, відстоюється і далі вже без шкідливих домішок спускається у річку. Якщо вода повністю очищена, то питань ніяких виникнути не може: тоді і риба живе у річці і люди спокійно купаються. Але мешканці села Скраглівка не те що купатись, дихати поруч не можуть. Від води стоїть нереальний сморід, постійно вимирає риба. Люди, які живуть поруч, просто задихались він аромату, який випаровувала вода. Скраглівецьке водосховище на цей момент перетворено на суцільне болото. Голова ГО «Правозахисна організація «Джерело довіри»» за власної ініціативи по Гарячій лінії викликав екологів, які зафіксували факти забруднення води. Коли правозахисник звернувся до міського голови, він заперечив те, що місто забруднюють води Гнилоп’ять,

Стоки, які течуть від мешканців міста, очистити просто немає де. Мене саму здивувало, як у багато численному місті можуть бути відсутні очисні споруди. Місто Бердичів користується старими очисними Шкіроб’єднання, які належать ЗАТ «Комплекс екологічних споруд». Підприємство отримує кошти від населення за надані послуги, які, фактично не виконує. Вже раніше Олег Мечиславович разом з екологами робили аналізи води у Скраглівці, Райках, Швайківці, Бердичеві. Вода у річці була не те, що брудна, вона взагалі була мертвою і відновитись уже не могла. У поточному році комісія районної ради, до якої входить пан Козловський та преставники екологічної інспекції області, таки зафіксували незаконний скид нечистот із відстійників, які знаходяться по вул. Чуднівська, які раніше належали водоканалу. Та забруднення продовжується, люди звертаються до обласної екологічної служби і екологи повинні дати відповіді на життєво-важливі питання.

З цією ціллю на підставі дозволу Міністерства екології на позапланову перевірку у четвер, 18 серпня, неждано-негадано на ЗАТ «Комплекс екологічних споруд» приїхала бригада інспекторів Державної екологічної інспекції в Житомирській області.

Сказати, що керівник був дуже радий бачити перевіряючи, було б брехнею. Разом з екологами і працював голова ГО «Правозахисна організація «Джерело довіри»» Козловський Олег та журналісти. Для відкритості та прозорості були викликані і представники виконавчого комітету, які безпосередньо і несуть повну відповідальність за весь «очисний» хаос міста. Спочатку Сергій Петрович, він же начальник відділу ЖКГ та заступник міського голови, дуже обурився, почувши про перевірку та представника все-таки прислав, ним виявився пан Рябушко, який відомий у міськвиконкомі своєю нестриманістю та хамовитістю. Ну, власне, переглянувши відео ви самі зможете в цьому переконатись.

Начальник відділу екоконтролю водних ресурсів області, Давидова Ольга Василівна, намагалась добитись того, аби на мапі міста їй показали, які каналізаційні мережі кому належать. Рябушко, звісно, почав перекладати на водоканал відповідальність, ніби вони ніяк з КЕСом карту не складуть.

Допоки в кабінеті дивились документи, частина екологів направилась у Швайківку, відібрати забори з річки. Нагадаємо, що раніше нижче скиду ТОВ «КЕС» у Швайківці проби відбирались і показники були не найкращі. Відбирались вони і у струмку Грабарка вище та нижче скиду стічних вод з каналізаційного колектору у районі ТОВ «Бердичівський хлібзавод», у тому ж струмку між вул. Профспілкова ( колишня Профсоюзна) та Владислава Буковинського (колишня Індустріальна) (місце скиду з АС машин), у водосховищі с. Скраглівка, нижче Бердичева, у Гнилоп’ять в селі Райки, вище несанкціонованого скиду Райківської ВК. Результати досліджень показали, що значне погіршення стану річки Гнилоп’ять фіксується у місцях впадання струмка по всіх показниках. Результати досліджень показали, що значний вплив на якість стічних вод має ТОВ «Бердичівський хлібозавод» та ТОВ «КЕС». Якість води у струмку Грабарка нижче скиду з КНС значно погіршується по наступних показниках: по азоту амонійному в 106 раз, по фосфатах в 11 раз, по хлоридах в 6 раз. Було виявлено, що на якість води в річці Гнилоп’ять значно впливають стічні води після очисних споруд ТОВ «КЕС». Окрім того ТОВ «Шкірзавод Велес», який здійснює обробку шкіри скидає стічні води до каналізаційних мереж ТОВ «КЕС» без попередньої очистки, використовуючи у своєму виробництві хромовмістні хімічні речовини та сольові розчини. Окрім того зафіксовано наявність хрому, який у 17, 5 раз перевищує допустиму норму. Опираючись на усі ці невтішні дані і було надано дозволи на позапланові перевірки КП «Бердичівводоканал», ТОВ «КЕС», «Шкірзавод Велес», ПП Кущак, «Бердичівський м’ясокомбінат», ДП «Ритм» ТОВ «Рост» та Райківська ВК №73.
Після довгих баталій у кабінеті екологи, журналісти та представники ТОВ «КЕС» відправились до очисних споруд, де вже раніше був виявлений несанкціонований скид стічних вод, за що підприємство отримало штраф та зобов’язалось усунути порушення. Сказати, що очисні знаходяться у жахливому стані – це нічого не сказати. Руки господаря тут не видно. Відстійники напіврозвалені, споруди розібрані, трава вище голови, сморід стоїть просто нереальний. Містки дерев’яні у жахливому стані, дійшло навіть до того, що в.о. начальника відділу екоконтролю водних ресурсів Державної екологічної інспекції у Житомирській області Літвін Юрій провалився разом з місточком. Після обходу володінь ТОВ «КЕС» екологи виявили незначний перелив і вже зібрались іти у лабораторію, коли Олег Козловський знайшов колодязь, з якого прямо до низин річки лились нечистоти. Екологи одразу взяли проби стоків у цьому місці, та вище й нижче скиду. Коли керівник підприємства побачив цю картину, він дуже нервував та нецензурно лаявся, бо розумів, що за цим стоїть ще один штраф з посадової особи. А якщо екологи виявлять і перевищення сполук у воді, то це несе за собою накладання штрафу і на все підприємство.

IMG_5074 IMG_5075 IMG_5078 IMG_5081 IMG_5082 IMG_5083 IMG_5084 IMG_5085 IMG_5086 IMG_5087 IMG_5088 IMG_5089 IMG_5090 IMG_5091 IMG_5092 IMG_5095 IMG_5102 IMG_5107 IMG_5108 IMG_5110 IMG_5115 IMG_5116